Górale zdzierają na Kubackim i Małyszu! PŚ w Zakopanem to DUTKI [ZDJĘCIA]

2020-01-24 5:23 WSB
Dawid Kubacki
Autor: AP Dawid Kubacki

PŚ w Zakopanem 2020 już tuż tuż, a wraz z nim wielkie, narciarskie emocje związane z Dawidem Kubackim i pozostałą ekipą polskich skoczków. Dla kibiców może być to gorzkie święto przez wyniki. Nie wyniki konkursu PŚ w Zakopanem, ale wyniki finansowe górali, którzy postanowili, że z narciarskiego święta zrobią użytek dla własnych portfeli. Porównaliśmy ceny noclegów w Zakopanem w normalny weekend i ten związany z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Jeżeli jedziesz zobaczyć Dawida Kubackiego w akcji, to przygotuj się nie tylko na sportowe emocje, ale też gigantyczny wydatek.

PŚ w Zakopanem to sportowe święto w całej Polsce. Kibice zasiadają przed telewizorami, śledzą relacje, ale też chętnie całymi rodzinami jadą oglądać na żywo, do zimowej stolicy Małopolski, naszych skoczków w akcji, dawniej Adama Małysza, później Kamila Stocha, a teraz Dawida Kubackiego. Zakopane przeżywa wtedy prawdziwe oblężenie… i to na to liczą restauratorzy oraz właściciele apartamentów, hosteli, willi czy hoteli.

SPRAWDŹ TAKŻE: Oto ranking NAJTAŃSZYCH sklepów w Polsce

Czteroosobowa rodzina (Rodzice plus dwójka dzieci po ok. 10 lat), szykująca się na wyjazd na PŚ w Zakopanem 2020, musi ze sobą wziąć naprawdę sporo gotówki. Za jedną noc z rozkładaną sofą, 1 podwójnym łóżkiem, salonem i sypialnią zapłacą 900 złotych. W innym apartamencie, jeżeli brak salonu rodzinie nie przeszkadza, cena wyniesie 816 złotych. Hotel z rozkładaną sofą i podwójnym łóżkiem to już ponad 1200 złotych, choć tutaj śniadania są wliczone w cenę… a dokładniej jedno śniadanie dla 4 osób. Gdybyśmy woleli łóżka pojedyncze, to zapłacimy za nie przeszło 850 złotych. Najtaniej możemy zarezerwować jedno łóżko podwójne i dwa pojedyncze – tu czteroosobowa rodzina zapłaci za noc „tylko” niecałe 450 złotych.

NIE UWIERZYSZ! Polscy górnicy pobili się o Gretę Thunberg

Porównajmy te ceny z innymi weekendami w „sezonie”. Wspomniany wcześniej pokój za ok. 450 złotych dostaniemy w cenie…134 złotych i to z możliwością bezpłatnego odwołania rezerwacji. Kolejny punkt? Ponad 160 złotych. Podobna cena w następnym miejscu noclegu, a niewiele wyższa, bo ok. 200 złotych w „willi” zlokalizowanej 1 kilometr od centrum. Ceny od 2-3 do nawet prawie 10 razy niższe niż na Puchar Świata w skokach narciarskich. Koszt noclegu porównaliśmy za pomocą portalu Booking.com.

Warto też przyjrzeć się gastronomii. Tu musimy bacznie się przyglądać, czy popularny oscypek nie jest zwykłym wędzonym serem z marketu, a oferowana jagnięcina jest w ogóle jagnięciną. Wypada też zapytać o wagę posiłku. Dlaczego? O tym, jak w Zakopanem turyści są oszukiwani na jedzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Najnowsze