Impreza

i

Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe/bridgesward Koronawirusowa impreza

Idziesz DZIŚ na imprezę? Policja BĘDZIE POLOWAĆ. Koronawirus w Polsce

2020-10-09 8:09

Piątek bez imprezy? Wiele osób sobie tego nie wyobraża. Wyjście w piątkowy wieczór to niemal tradycja, niezależnie od wieku. Jeżeli jednak szukasz imprezy w piątek 9 października 2020 roku, lepiej uważaj! Jeżeli wracając z zabawy natkniesz się na policjantów, lepiej się przygotuj. Mogą wlepić ci pokaźny mandat! O co chodzi? O nowe przepisy związane z koronawirusem.

Impreza w piątek 9 października 2020 roku czy po prostu zwykłe "wyjście na miasto" może być bardzo kosztownym pomysłem. Jeżeli zamierzamy bawić się dłużej, musimy uważać, zwłaszcza wracając do domu. W niektórych przypadkach policja może nam po prostu wystawić mandat. Dlaczego? Wszystko przez nowe przepisy. Rząd poinformował bowiem, że od soboty 10 października 2020 roku w całej Polsce obowiązuje strefa żółta w związku z pandemią koronawirusa w Polsce, czyli nowe obostrzenia. To sprawia, że tak naprawdę już po północy zaczną obowiązywać nowe przepisy, które policja może egzekwować.

SPRAWDŹ TAKŻE: Likwidacja 500 plus! Ważna decyzja o WSTRZYMANIU wypłat [SONDA]

Jednym z nich jest obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej, za wyjątkiem terenów zielonych i im podobnych. Oznacza to, że o ile wychodząc dzisiaj z domu maseczkę w drodze na imprezę założyć będziemy musieli jedynie w środkach komunikacji publicznej. Wracając po północy będzie obowiązywała zaraz po wyjściu z lokalu, gdzie odbywała się impreza.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Ponad 700 zł za test na koronawirusa! Na wyniki trzeba czekać 5 dni

Sonda
Czy uważasz, że ze względu na niską liczbę urodzeń rząd powinien wprowadzić karę 500 MIUNS dla małżeństw bezdzietnych (nie dotyczy osób bezpłodnych) i osób samotnych powyżej 18 roku życia (nie dotyczy wdów i wdowców)?

- Nie będzie taryfy ulgowej. Jeżeli mimo poinformowania przez policjantów, że należy zakryć nos i usta, ktoś tego nie zrobi, musi się liczyć z mandatem do wysokości 500 zł albo, w przypadku odmowy przyjęcia mandatu, skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu - pouczał, przedstawiając program "zero tolerancji", rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

By nie musieć nosić maseczki, należy przedstawić zaświadczenie od lekarza, które policjanci mogą sprawdzić. Dodatkowo z obowiązku noszenia maseczki zwolnione są osoby, u których stwierdzono:

  • niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim
  • zaburzenia psychiczne
  • całościowe zaburzenia rozwoju
  • trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nos
Tańczące z promocjami 9 X
Najnowsze