InPost

i

Autor: Materiały prasowe InPost w Hiszpanii i Portugalii

InPost chce podbić Europę. „Strategia konsekwentnie wdrażana na wszystkich rynkach”

2022-07-10 12:02

InPost przeprowadza rebranding marki Mondial Relay wprowadzając swoją markę InPost na rynek hiszpański i portugalski - poinformowała spółka w komunikacie. Równocześnie firma zakomunikowała nowy wizerunek marki Mondial Relay we Francji i krajach Beneluksu. To kolejny element ekspansji Grupy InPost na rynki europejskie.

InPost w Hiszpanii i Portugalii

Grupa InPost od dłuższego czasu prowadzi intensywną ekspansję na rynki zagraniczne. Ważnym krokiem w rozwoju pozycji firmy poza granicami Polski było przejęcie w zeszłym roku francuskiego operatora logistycznego Mondial Relay. InPost stał się tym samym największą platformą dostaw dla ecommerce w Europie. Teraz prezes i założyciel InPostu Rafał Brzoska pochwalił się następnymi krokami swojej firmy.

„Proces integracji Grupy InPost zakłada systematyczną implementację najbardziej innowacyjnych rozwiązań na kolejnych rynkach. Dotyczy to także marki InPost, która jest synonimem jakości świadczonych usług, a która z sukcesem rozwijana jest w Polsce, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Z początkiem lipca zostanie wprowadzona także na rynek hiszpański i portugalski. We Francji, Belgii i Holandii Grupa InPost będzie rozwijana pod marką Mondial Reley, której wizerunek został unowocześniony" - powiedział cytowany w komunikacie prezes InPostu Rafał Brzoska.

„Pieniądze to nie wszystko” – Andrzej Hawryluk

Europejska ekspansja InPost

Najważniejszą nowością jest to, że InPost w Hiszpanii i Portugalii będzie działał pod własną marką. Równocześnie firma zamierza wdrożyć znane z polskiego rynku innowacyjne rozwiązania nie tylko w tych dwóch państwach. W grę wchodzi również Francja i kraje Beneluksu, w których InPost nie planuje rezygnować z marki Mondial Relay.

Grupa InPost w samej Hiszpanii posiada 3200 punktów odbioru paczek. Wprowadzenie na tamtejszy rynek Paczkomatów InPost i dalszy rozwój usług firmy z pewnością wesprze podpisanie umowy z siecią firmą Galp. Mowa o najpopularniejszej na Półwyspie Iberyjskim siecią stacji paliw, która liczy 570 punktów. Pierwsze Paczkomaty InPost w Hiszpanii pojawią się w Madrycie, Barcelonie, Sewilli, Walencji i Maladze.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze