InPost

i

Autor: Materiały prasowe InPost w Hiszpanii i Portugalii

Inpost podniesie ceny paczek z Allegro. Szykuj się na dwucyfrową podwyżkę

2022-05-15 5:56

InPost od początku listopada 2022 r. wprowadzi dwucyfrową podwyżkę cen usług dla Allegro. To kolejna podwyżka w tym roku. InPost najpierw, od 1 kwietnia 2022 r., podniósł ceny niezakontraktowanych usług o 8 proc., a następnie o 5 proc. od 1 maja. W ubiegłym roku przychody od Allegro stanowiły 46 proc. przychodów InPostu w Polsce.

Inpost podnosi ceny za paczkomaty

InPost za sprawą paczkomatów obsługuje coraz więcej przesyłek i podwaja przychody ze sprzedaży. Nie przekłada się to na zyski firmy, które spadły w porównaniu z zeszłym rokiem. Prezes InPostu Rafał Brzoska zwraca uwagę na wysokie ceny paliw i zapowiada kolejne podwyżki cen usług. W listopadzie mocno dotkną klientów Allegro. Będą aż dwucyfrowe. W ubiegłym roku przychody od Allegro stanowiły 46 proc. przychodów InPostu w Polsce.

"Umowa z Allegro została wynegocjowana 2 lata temu, jest umową siedmioletnią, która zakłada od listopada 2022 r. indeksację cen co roku, w tym samym czasie, czyli na początku listopada, w oparciu o dwa wskaźniki: inflacyjny oraz wzrostu kosztów wynagrodzeń.(...) Podwyżka nastąpi w listopadzie, zgodnie z formułą, która była wynegocjowana dwa lata temu. Przypomnę, że przez dwa lata, również jako element tego 7-letniego kontraktu, Allegro, mimo że cała reszta rynku miała wzrost cen, unikało tej podwyżki. W listopadzie nastąpi dwucyfrowa, patrząc na obecne poziomy inflacji, podwyżka dla naszego głównego partnera" — powiedział prezes Rafał Brzoska.

Zobacz też: Sprawdź, jak wzrośnie rata kredytu! UOKiK ujawnił specjalny kalkulator finansowy

Jak zapewnił prezes, InPost nie planuje kolejnych podwyżek, chyba że dojdzie do znacznego wzrostu cen ropy naftowej. - "Gdybyśmy widzieli jakiś tragiczny scenariusz, który prognozuje JP Morgan, czyli ropę na poziomie 180-190 dol. za baryłkę, to rzeczywiście w tym momencie będziemy musieli się na tym zastanowić" — zapowiedział Brzoska.

EKG 2022: Rafał Brzoska
Sonda
Korzystasz z paczkomatów lub innych automatów pocztowych?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze