Stachursky

i

Autor: Wikipedia, CC, 2011, Fot. Daniel Kruczynski

Jacek Stachursky zmienił branżę! Nie uwierzysz, na czym teraz zarabia

2021-04-13 15:38

Znany muzyk i wokalista Jacek Stachurski poinformował, jakiś czas temu, opinię publiczną, że rozpoczyna całkowicie nowy biznes. Ku zaskoczeniu wielu fanów, nie ma on nic wspólnego z branżą rozrywkową. Piosenkarz, przy którego hitach bawiła się, kilkanaście lat temu, cała Polska postanowił rozwijać się całkowicie poza show-biznesem. Branża, którą zajęła się firma Stachurskiego to... fotowoltaika.

Informacje o założeniu nowej działalności Jacek Stachursky przekazał w lutym tego roku. Jego firma nazywa się Stachursky Sun Energy i współpracuje z grupą Grodno, która jest jednym z największych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych w kraju. Wspólnie oba podmioty chcą zagarnąć jak największą część rynków energii odnawialnej w Polsce. 

Czytaj też: Weronika Rosati zbiera pieniądze w internecie! Celem jest milion złotych [ZDJĘCIA]

Najwidoczniej formuła zaproponowana przez firmę Grodno i muzyka wydaje się atrakcyjna, gdyż właśnie pokazał się kolejny chętny do dołączenia do nowopowstałego biznesu. Bras, spółka notowana na New Connect, poinformowała opinię publiczną, że jest w czasie, zaawansowanych już, negocjacji w sprawie nabycia udziałów w spółce Stachursky Sun Energy.  

Jacek Stachurski inwestuje w nową branżę, to fotowoltaika

- SSE skupia wcześniej podjęte działania oraz rozpoczęte projekty przez aktualnego współwłaściciela oraz prezesa Jacka Łaszczoka Stachursky'ego. Z uwagi na szerokie medialne zainteresowanie osobą prezesa SSE znacznie ułatwia to proces pozyskiwania inwestorów jak również zleceniodawców - można przeczytać w opublikowanym komunikacie. 

Zobacz również: Miesiąc darmowego czynszu, internetu i dostawa żywności dla wszystkich. Jak otrzymać?

Oprócz ścisłej współpracy SSE z Grodno, a także Citronex, firmę Bras do nabycia udziałów, skłoniły również rozpoczęte już przedsięwzięcia. Są to m.in. projekt instalacji fotowoltaicznej na Hali Strzegomskiej we Wrocławiu, prace projektowe budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 2MW w Kowarach, montaż i podłączenie szeregu stacji transformatorowych do linii średniego napięcia zasilających szklarnie do uprawy ekologicznych pomidorów o powierzchni 22 ha w Ryczywół dla Citronex, a także współrealizacja projektu instalacji elektrycznej oraz fotowoltaicznej na kompleksie rewitalizowanych budynków w Szczecinie o powierzchni łącznej 15 tysięcy m.kw.

W trakcie negocjacji prezes SSE wyraził także chęć kapitałowej inwestycji w firmę Bras. Bras jest to przedsiębiorstwo działające na rynku energii, jednak spółka zajmuje się głównie projektami ściśle związanymi z odnawialnymi źródłami energii. 

Super Raport 13.04 (Goście: Andrzej Sośnierz - Porozumienie, Michał Kamiński - PSL-KP, Zbigniew Ćwiąkalski - adwokat) Sedno Sprawy: Jan Grabiec
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze