Janusz Korwin-Mikke pokazał swoją emeryturę! To po prostu OBŁĘD

Janusz Korwin-Mikke
Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS

O tym, że Janusz Korwin-Mike jest wrogiem wszelkiego rodzaju danin społecznych wie chyba każdy. Nie przeszkadza to jednak posłowi Konfederacji pobierać pokaźnej emerytury. Chociaż sam Janusz Korwin-Mikke twierdzi, że emeryturę mu wręcz kazano pobierać, to w swoim najnowszym oświadczeniu majątkowym ujawnia niemałą sumę, jaką dostaje za osiągnięcie odpowiedniego wieku. O takiej emeryturze, jaką ma Korwin-Mikke może pomarzyć nie jeden polski emeryt.

Janusz Korwin-Mikke emeryturę zaczął pobierać w 2020 roku. W rozmowie z nami ten barwny polityk stwierdził, że jako wróg pomocy socjalnej nie chciał otrzymywać świadczenia emerytalnego, ale zmuszono go do tego.

- Ja musiałem zacząć pobierać emeryturę! W innym przypadku musiałbym płacić karę ZUS! - mówił nam Janusz Korwin-Mikke i wytłumaczył, że nie płacił składek na ZUS, w związku z czym instytucja naliczyła należne jej odsetki. Tych zaś poseł Konfederacji nie chce płacić i dlatego zaczął pobierać emeryturę.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Waloryzacja emerytur 2022. Będą nowe zasady wyliczania wysokości emerytury!

W swoim najnowszym oświadczeniu majątkowym Korwin-Mikke ujawnił, ile pieniędzy dostaje z tytułu praw emerytalnych. To, jak na polskiego emeryta, gigantyczna kwota w postaci niemal 6500 złotych miesięcznie. Taka suma przysługuje Januszowi Korwin-Mikkemu m.in. za to, że był posłem parlamentu europejskiego. Wychodzi na to, że Janusz Korwin-Mikke dostaje wyższą emeryturę niż nie tylko przeciętny emeryt w Polsce, ale nawet senior w Niemczech!

Co ciekawe, Janusz Korwin-Mikke wciąż walczy z ZUS w związku ze wspomnianymi odsetkami. W swoim oświadczeniu majątkowym poseł Konfederacji wskazał, że spór dotyczy niebagatelnej kwoty niemal 80000 złotych! To więcej niż roczna emerytura tego polityka.

Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki o igrzyskach w Tokio. Czy się odbędą?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze