Janusz Korwin-Mikke

i

Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS

Janusz Korwin-Mikke pokazał swoją emeryturę! To po prostu OBŁĘD

2021-05-28 15:05

O tym, że Janusz Korwin-Mike jest wrogiem wszelkiego rodzaju danin społecznych wie chyba każdy. Nie przeszkadza to jednak posłowi Konfederacji pobierać pokaźnej emerytury. Chociaż sam Janusz Korwin-Mikke twierdzi, że emeryturę mu wręcz kazano pobierać, to w swoim najnowszym oświadczeniu majątkowym ujawnia niemałą sumę, jaką dostaje za osiągnięcie odpowiedniego wieku. O takiej emeryturze, jaką ma Korwin-Mikke może pomarzyć nie jeden polski emeryt.

Janusz Korwin-Mikke emeryturę zaczął pobierać w 2020 roku. W rozmowie z nami ten barwny polityk stwierdził, że jako wróg pomocy socjalnej nie chciał otrzymywać świadczenia emerytalnego, ale zmuszono go do tego.

- Ja musiałem zacząć pobierać emeryturę! W innym przypadku musiałbym płacić karę ZUS! - mówił nam Janusz Korwin-Mikke i wytłumaczył, że nie płacił składek na ZUS, w związku z czym instytucja naliczyła należne jej odsetki. Tych zaś poseł Konfederacji nie chce płacić i dlatego zaczął pobierać emeryturę.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Waloryzacja emerytur 2022. Będą nowe zasady wyliczania wysokości emerytury!

W swoim najnowszym oświadczeniu majątkowym Korwin-Mikke ujawnił, ile pieniędzy dostaje z tytułu praw emerytalnych. To, jak na polskiego emeryta, gigantyczna kwota w postaci niemal 6500 złotych miesięcznie. Taka suma przysługuje Januszowi Korwin-Mikkemu m.in. za to, że był posłem parlamentu europejskiego. Wychodzi na to, że Janusz Korwin-Mikke dostaje wyższą emeryturę niż nie tylko przeciętny emeryt w Polsce, ale nawet senior w Niemczech!

Co ciekawe, Janusz Korwin-Mikke wciąż walczy z ZUS w związku ze wspomnianymi odsetkami. W swoim oświadczeniu majątkowym poseł Konfederacji wskazał, że spór dotyczy niebagatelnej kwoty niemal 80000 złotych! To więcej niż roczna emerytura tego polityka.

Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?
Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki o igrzyskach w Tokio. Czy się odbędą?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze