Tak zaczynał Jarosław Kaczyński. Kariera prezesa PiS

i

Autor: EAST NEWS Tak zaczynał Jarosław Kaczyński. Kariera prezesa PiS

Jarosław Kaczyński - kim jest z zawodu prezes PiS? Możesz się zdziwić

2020-12-11 16:19

Mogłoby się wydawać, że Jarosław Kaczyński z zawodu jest...politykiem. Jednak zdobył wykształcenie z odmiennej dziedzinie. Zobacz, jakie wykształcenie i kim z zawodu jest wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński od lat zasiada w sejmowych ławach. Wydawać by się mogło, że z zawodu jest politykiem. Jednak wicepremier Kaczyński ma równie ciekawy i intratny zawód. Jakie ma wykształcenie i jaki zdobył zawód Jarosław Kaczyński? Uczęszczał początkowo do XLI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Warszawie. Ale...nie zdał do kolejnej klasy i zmienił szkołę, ostatecznie zdając maturę w 1967 XXXIII w Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Warszawie. Sam prezes PiS nie ukrywa swojego wstydliwego epizodu. W książce "Polska naszych marzeń" wspomniał, że w szkole nie zawsze mu szło dobrze. - Moje czasy szkolne kryją pewną tajemnicę. Otóż zdarzyło mi się nie zdać z 10. do 11. klasy i mimo to wylądowałem w ostatniej klasie, a następnie po odkręceniu tego znalazłem się w liceum na Woli - napisał Kaczyński.

Jarosław Kaczyński studiował na Uniwersytecie Warszawskim. W 1971 na Wydziale Prawa i Administracji UW uzyskał tytuł magistra. Natomiast 8 grudnia 1976 na Wydziale Prawa i Administracji UW obronił pracę doktorską pt. "Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą". 

POLECANE: Tajemniczy majątek Kaczyńskiego! Krocie na koncie i ukryte pieniądze

W 1971 uzyskał miejsce na aplikacji prokuratorskiej w Warszawie, której jednak nie rozpoczął. W latach 1971–1976 zatrudniony był jako pracownik naukowy w Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego. Później, do 1981, pracował jako adiunkt w białostockiej filii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1982–1983 był zatrudniony w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie na etacie starszego bibliotekarza.

UWAGA! ZUS zawiesza działalność! Kiedy wypłaty emerytur, rent, zasiłków? Pół roku oczekiwania
Najnowsze