Biżuteria

i

Autor: Pixabay Ukradł biżuterię za blisko 4000 zł. Złapali go następnego dnia

Jubilerzy mogą pracować bez przeszkód. Urzędy probiercze wznawiają działalność

2020-04-14 14:11

Na skutek interwencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców od 16 kwietnia w urzędach probierczych nastąpi częściowe wznowienie przyjmowania wyrobów z metali szlachetnych do badania i oznaczania. Przez epidemię było to niemożliwe, co powodowało niemal wstrzymanie handlu biżuterią w sklepach stacjonarnych oraz w internecie i pozbawienie przedsiębiorców z dnia na dzień dochodów.

W ostatnim czasie do Biura Rzecznika MŚP wpływały liczne głosy przedsiębiorców z branży jubilerskiej, informujące o całkowitym zaprzestaniu, na skutek stanu epidemii, bezpośredniej obsługi interesantów, w tym również odbioru przesyłek kurierskich, przez Okręgowe Urzędy Probiercze w Warszawie i Krakowie oraz ich zamiejscowe wydziały, przez co przedsiębiorcy nie mogli dostarczyć swoich wyrobów do cechowania i badania przez urzędy probiercze. Spowodowało to niemal wstrzymanie handlu biżuterią w sklepach stacjonarnych oraz w Internecie i pozbawienie przedsiębiorców z dnia na dzień dochodów.

ZOBACZ TEŻ: Maseczki obowiązkowe nie tylko na ulicy

Rzecznik MSP zajął się sprawą. 1 kwietnia 2020 r. zwrócił się z pismem do Dyrektora Okręgowego Urzędu Probierczego w Warszawie z prośbą o podjęcie działań umożliwiających zapewnienie obsługi przedsiębiorców, choćby w ograniczonym zakresie. Ponadto pismem z 6 kwietnia 2020 r. Rzecznik MŚP wystosował apel do Prezesa Głównego Urzędu Miar, sprawującego nadzór nad urzędami probierczymi oraz do kierowników urzędów państwowych i samorządowych o wznowienie pracy urzędów.

Dyrektorzy Okręgowych Urzędów Probierczych w Warszawie i Krakowie odpowiedzieli na apel Rzecznika MŚP, wystosowując 10 kwietnia 2020 r. komunikat, w którym poinformowano, że z dniem 16 kwietnia 2020 r. nastąpi częściowe wznowienie przyjmowania wyrobów z metali szlachetnych do badania i oznaczania w urzędach probierczych. Dzięki temu przedsiębiorcy będą mogli handlować biżuterią w sklepach stacjonarnych (poza galeriami handlowymi) i w internecie.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Państwo nie rozda wszystkim maseczek

Jednocześnie przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad ostrożności związanych z epidemią. Od 16 kwietnia obowiązkowe będą maseczki - profesjonalne lub własnej roboty. W miejscach publicznych wszyscy będą musieli zasłaniać usta i nosy, by nie roznosić wirusa.

Jak zakładać i nosić maski - lekarz wyjaśnia

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze