Jarosław Kaczyński

i

Autor: ART SERVICE Jarosław Kaczyński

Firma w Polsce

Wzrost składek ZUS dla przedsiębiorców. Jarosław Kaczyński: “Nie stać cię, to nie prowadź firmy”

2022-11-17 12:54

Od 2023 roku przedsiębiorcy będą musieli płacić na ZUS nawet około 2 zł miesięcznie. W takiej sytuacji wielu młodych przedsiębiorców będzie zmuszonych do rezygnacji z prowadzenia swoich biznesów. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców apeluje o zniesienie obowiązkowego ZUS dla małych i średnich firm. Ma poparcie trzech partii. Co na to Jarosław Kaczyński? Opinia prezesa PiS na ten temat może mocno zdziwić. Jarosław Kaczyński nie ma litości.

Likwidacja ZUS dla przedsiębiorców?

Prowadzenie małej firmy wiąże się z dużymi kosztami. Przede wszystkim przedsiębiorca musi opłacać składki w ZUS. Od 2023 roku mogą one oscylować w granicach 2 tys. zł miesięcznie. Dla osoby prowadzącej lokalny, mały biznes to ogromna kwota, niejednokrotnie stanowiąca połowę zysków. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców od dawna apeluje o to, by składki do ZUS nie były obowiązkowe dla sektora MŚP. Jedynie konieczne byłyby opłaty dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego, czyli ok. 300 zł miesięcznie. Pozostałe mogłyby być dobrowolne. Jednak do dziś zielonego światła na taki postulat nie ma. Być może dlatego, że prezes rządzącej partii na ten temat ma stanowcze i dość surowe zdanie. Dla prezesa sytuacja jest prosta: nie stać Cię na prowadzenie firmy, to jej nie prowadź. 

Kaczyński o przedsiębiorcach

 Można znaleźć nagranie z 2017 roku, w którym to Jarosław Kaczyński wyraźnie powiedział, co się stanie z tymi, którym nie starcza na zapłacenie ZUS. – Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że istnieje państwo, że istnieją inni, to wszystko trzeba brać pod uwagę. Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się do niej po prostu nie nadaje – mówił Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia wygłoszonego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w trakcie konferencji gospodarczej zatytułowanej "Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę".

Sonda
Czy prowadzisz firmę?
Pieniądze to nie wszystko. Cezary Kochalski

Co dalej z ratami kredytów? Ekonomista nie ma dobrych wiadomości.

Posłuchaj!

Listen to "Raty kredytów i tak będą wyższe - ekonomista Bogusław Grabowski ostrzega. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki