Nycz Baniak

i

Autor: Paweł Wodzyński/East News & Artur Hojny / Super Express Nycz Baniak

Akcja CBA

Kardynał Nycz ręczy za szefa Pracodawców RP

2023-02-02 21:13

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę szefa Pracodawców RP, b. wiceministra skarbu Rafała Baniaka. W czwartek w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej przesłuchano Baniaka oraz trzech przedsiębiorców: Artura P., Wojciecha S. i Waldemara K. Jak czytamy na Twitterze "Pracodawcy RP" zgromadzono "ponad 200 poręczeń osobistych za zatrzymanego Prezesa Rafała Baniaka". Wśród nich m.in. Kardynała Kazimierza Nycza.

CBA zatrzymało szefa Pracodawców RP

Centralne Biuro Antykorupcyjne na polecenie śląskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zatrzymało w środę szefa Pracodawców RP, b. wiceministra skarbu Rafała Baniaka. Razem z nim zatrzymani zostali trzej przedsiębiorcy - Artur P., Wojciech S. i Waldemar K. Zatrzymań dokonano na Mazowszu i Śląsku, funkcjonariusze CBA prowadzą też przeszukania w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego kraju, m.in. w urzędzie m.st. Warszawy oraz Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania Miasta Warszawy.

W oświadczeniu potwierdzającym zatrzymanie Baniaka jego adwokat poprosił, aby w publikacjach używać jego pełnych danych osobowych i nie zanonimizowanego wizerunku. "Rafał Baniak uważa się za osobę niewinną i nie ma nic do ukrycia" - napisał adwokat Maciej Zaborowski. Departamentu Komunikacji i Marketingu Pracodawcy RP opublikowało stanowisko Rady Pracodawców RP w sprawie zatrzymania Rafała Baniaka, w którym zaznaczyli, że sposób działania organów ścigania w tej sprawie "narusza godność osoby objętej postępowaniem i jest zbyt radykalny".

W czwartek "Pracodawcy RP" opublikowali na Twitterze post, w którym poinformowali, że zgromadziliśmy "ponad 200 poręczeń osobistych za zatrzymanego Prezesa Pracodawcy RP Rafała Baniaka". "Gwarancję, że pozostając na wolności nie będzie on utrudniał postępowania złożyli przedstawiciele świata kultury, biznesu, polityki a także Kościoła, w tym Kard. K. Nycz" - czytamy w poście, do którego dołączono poręcznie osobiste Kardynała Kazimierza Nycza.

"W oparciu o znajomość Pana Rafała Baniaka poręczam, że będzie On przyzwoicie, rzetelnie i zgodnie z prawem zachowywał się w trakcie prowadzonego postępowania karnego" - napisał Kardynał Nycz.

46-letni Baniak w latach 2004-2005 był podsekretarzem stanu w resorcie polityki społecznej, w latach 2007-2011 podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki, a w latach 2011-2015 podsekretarzem stanu w resorcie Skarbu Państwa.

Sonda
Czy do twojego domu przyszła kiedyś policja?
Pieniądze to nie wszystko Rafał Brzoska

Dlaczego Polacy masowo odchodzą od Kościoła?

Powody mogą zaskakiwać. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze