Fotowoltaika

i

Autor: Andrzej Szandomirski Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii pozwala nie tylko obniżyć rachunki, ale także jest działaniem proekologicznym

Kiedy nowa edycja programu Mój Prąd? Ogłoszenie decyzji możliwe w I poł. 2021 r.

2020-11-12 14:22

Ogłoszenie kolejnej edycji programu „Mój Prąd” Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przewidują w pierwszej połowie 2021 r. - poinformował wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Program „Mój Prąd”, którego budżet wynosi 1 mld zł został ogłoszony w lipcu 2019 r. NFOŚiGW podał w ostatnich dniach, że zwiększył budżet o dodatkowe 100 mln zł na dopłaty do mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Zapowiedziano też, że „nowa odsłona będzie dawała szerszy wachlarz możliwości dla potencjalnych beneficjentów”.

CZYTAJ TAKŻE: Niższe rachunki za prąd. Ruszył program „Mój prąd”. Jak złożyć wniosek?

Prąd, gaz, woda, dostęp do drogi - co musi być na działce budowlanej?

„MKiŚ wraz z NFOŚiGW prowadzą pracę nad zmianami w Programie polegające na włączeniu do Programu finansowania przydomowych ładowarek elektrycznych, jak również pracują nad dalszym usprawnieniem założeń Programu tak, aby przyczynił się do wzmocnienia lokalnego wymiaru energetyki przez stworzenie zachęt dla beneficjentów do wykorzystywania rozwiązań hybrydowych łączących niesterowalne źródła wytwórcze OZE z magazynem energii” – oświadczył wiceminister klimatu i środowiska.

PRZECZYTAJ: Fotowoltaika dla rolnika – to się opłaca

Program „Mój Prąd” jest jednym z największych tego typu programów finansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych (na własne potrzeby) w Europie. Warunkiem skorzystaniaz niego jest umowa regulująca kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej z wytworzonej mikroinstalacji.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze