kominiarz

i

Autor: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Wrocławia

Kominiarze w epidemii nie mają lekko. Mieszkańcy boją się ich wpuścić!

2020-11-04 13:34

Zarządcy budynków planują przeglądy instalacji gazowych i kominów wentylacyjnych mając na uwadze panującą epidemię. Nie przewidzieli natomiast, że mieszkańcy coraz częściej boją się wpuścić kominiarza do mieszkania. Jak podaje "Rzeczpospolita" to problem, z którym mierzy się wiele spółdzielni mieszkaniowych w całym kraju.

Latem problem był zdecydowanie mniejszy, jednak przy jesiennej fali epidemii powrócił ze zdwojoną siłą. Mieszkańcy w obawie przed zarażeniem nie wpuszczają kominiarzy do środka. To duży problem, bo właścicielowi lub zarządcy, który nie przeprowadzi kontroli, grożą m.in. wysokie grzywny.

Kominiarz radzi - czyszczenie komina i przeglądy

Z drugiej strony resort rozwoju zapewniał wiosną , że przeprowadzanie kontroli można odłożyć. Według interpretacji ministerstwa, wystarczy, że zostanie ona przeprowadzona w danym roku kalendarzowym.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Ile pieniędzy potrzebują Polacy, żeby czuć się bezpiecznie

- Wielu mieszkańców w obawie przed koronawirusem nie chce wpuszczać nikogo do mieszkania nawet w razie awarii - mówi "Rzeczpospolitej" Dariusz Śmierzyński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Ruda" w Warszawie. - Bezpieczeństwo techniczne też jest bardzo ważne. Trzeba sprawdzić drożność wentylacji i instalacje gazowe - dodaje.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze