Prezes PKP SA: W pandemii woziliśmy powietrze, w tym roku wstaliśmy z kolan [WIDEO]

2021-10-05 15:41
Andrzej Olszewski na Kongresie 590
Autor: ARTUR HOJNY/SUPER EXPRESS Andrzej Olszewski na Kongresie 590

- Chcemy, by kolej była pierwszym wyborem środka transportu – powiedział Andrzej Olszewski, członek zarządu PKP SA w rozmowie z redakcją Super Expressu podczas Kongresu 590. - Inwestujemy w tabor, dworce, infrastrukturę, chcemy by kolej się modernizowała, a czas przejazdu pociągiem był konkurencyjny - dodał Olszewski.

Kolej w zielonej transformacji odgrywa ogromną rolę, bo to środek transportu, który odpowiada za emisję dwutlenku węgla do atmosfery zaledwie w ilości 0,4 proc. -powiedział w  rozmowie  z Super Expressem Andrzej Olszewski, członek zarządu PKP SA. Rok 2021 został ogłoszony w Europie Rokiem Kolei. To transport przyjazny dla środowiska.

ZOBACZ: Nowe uprawnienia ZUS. Zapytają twojego sąsiada, co robisz na L4!

- Od 5 lat budujemy polską kolej. W ostatnim roku przed pandemią 2019 przewieźliśmy rekordową liczbę pasażerów – ok. 336 milionów – powiedział Olszewski. Dodał, że rząd do 2023 r. zainwestuje w kolej 100 mld zł, z czego dużą część idzie na modernizację dworców i nowoczesny tabór.

Kongres 590 2021: W pandemii woziliśmy powietrze, a w tym roku wstaliśmy z kolan - Andrzej Olszewski członek zarządu PKP S.A.

Wyremontowaliśmy 190 dworców, w tym większość o wartości historycznej, budujemy tez innowacyjne dworce systemowe(IDS), m.in. takie można zobaczyć w Oświęcimiu czy Ciechanowie. - Z pandemia najgorsze mamy już za sobą, od maja mamy wielki powrót pasażerów, mamy nadzieję , że trend wzrostowy się utrzyma – powiedział Olszewski. - Chcemy by kolej się modernizowała, skracamy czas przejazdu, tak żeby nie opłacało się podróżować innym środkiem transportu. Pojedziemy pociągiem nawet z prędkością 250 km/h.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze