Tankowanie, ceny paliw, stacja benzynowa

i

Autor: Rafał Mądry

Koniec świątecznych obniżek cen paliwa. Kierowcy znów zapłaczą na stacjach benzynowych

2022-04-19 12:49

Ceny paliw na święta spadły nawet o kilkadziesiąt groszy na litrze, tym samym uspokajając nieco kierowców tuż przed świątecznymi wyjazdami. Co prawda ceny wciąż były wyższe niż 6 zł/litr, ale w obecnej sytuacji raczej nie ma co liczyć na to, że będą niższe. Potwierdzą się więc prognozy ekspertów, którzy spodziewali się po weekendzie końca obniżek.

Ceny paliw po Wielkanocy znowu w górę. Posiadacze diesli zapłacą więcej

Olej napędowy kosztował przed świętami średnio 6,99 zł/litr. Jak jednak podaje Jakub Bogucki z e-petrol.pl, przeciętna cena w okresie 18-24 kwietnia wyniesie 6,99-7,16 zł/litr. Oznacza to, że "siódemka" z przodu na pylonach może pojawić się na wielu stacjach. Bogucki również zaznaczył, że perspektywa zwyżkowa oleju napędowego jest "wyraźna".

Ceny benzyny 95 mogą się utrzymać na podobnym poziomie co przed Wielkanocą. Średnia cena Pb95 w sprzedaży detalicznej wynosiła 6,41 zł/litr, a teraz według e-petro.pl możemy spodziewać się cen na poziomie 6,35-6,49 zł/litr. Z kolei za benzynę 98 oktanową zapłacimy średnio 6,71-6,86 zł/litr.

Najwyższe podwyżki cen paliw są już za nami

Chwila oddechu dla tankujących LPG. Ceny gazu spadną

Jakub Bogucki podał również, że można spodziewać się korekty w dół ceny autogazu, średnia cena powinna znaleźć się w przedziale 3,59-3,69 zł w tym tygodniu. To nieco uspokoi kierowców, którzy obawiali się, że cena za litr LPG wyniesie już 4 zł. Szczególnie, że jeszcze kilka miesięcy temu tankowali za ok. 2 zł/litr.

Spory wpływ na cenie LPG będzie miała również procedowana w parlamencie ustawa o embarga na rosyjską energię. Oprócz węgla, w ustawie sankcyjnej znalazł się autogaz. Sejm nie przyjął jednak poprawki Senatu, więc ceny LPG prawdopodobnie nie wzrosną (a przynajmniej nie z tego powodu).

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze