Sorrento, Włochy

i

Autor: Pixabay

Koniec z odsłanianiem ciała we Włoszech. Burmistrz miasta Sorrento wprowadza kary za chodzenie w bikini w wysokości nawet 500 euro

2022-07-07 17:10

Włoskie miasto Sorrento będzie wystawiać wysokie kary pieniężne za chodzenie w kostiumie kąpielowym lub z gołym torsem. Burmistrz kurortu nad Zatoką Neapolitańską wydał rozporządzenie. Mieszkańcy i turyści mogą się narazić nawet na 500 euro mandatu.

Kary za chodzenie w bikini. Burmistrz miasta Sorrento zakazuje odsłaniania ciała

Massimo Coppola, burmistrz Sorrento, popularnego kurortu we Włoszech oświadczył, że chodzenie w bikini w miejscach do tego nieprzeznaczonych jest sprzeczne z “dobrymi obyczajami przyzwoitością”. Za takie zachowanie mieszkańcom miasteczka, jak i turystom będzie grozić mandat w wysokości nawet 500 euro.

Nie można wszędzie w mieście zachowywać się niczym na plaży – tłumaczy 

Pieniądze to nie wszystko - Rafał Baniak

Mandaty za chodzenie w bikini wyniosą nawet 500 euro

Jak powiadomił burmistrz miasta Sorrento Massimo Coppola, straż miejska będzie wystawiać mandaty tym, którzy posiadają “ewidentne braki w ubraniu”. Kary finansowe będą wynosić od 25 do nawet 500 euro. 

W cytowanej przez agencję ADNKronos wypowiedzi, burmistrz Coppola stwierdził, że przyzwalanie na takie zachowanie i przedłużanie się tej sytuacji będzie wywoływać niezadowolenie mieszkańców i turystów. - Może negatywnie wpłynąć na ocenę poziomu życia w naszej miejscowości oraz na jej wizerunek i ofertę turystyczną - dodał burmistrz włoskiego kurortu Sorrento.

Sonda
Gdzie spędzisz wakacje?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze