Superbiz

i

Autor: Shutterstock Superbiz

Wakacje kredytowe

Korzystasz z wakacji kredytowych? Pamiętaj o tym terminie, okres zwolnienia z rat się kończy

2022-11-16 13:50

Ci, którzy skorzystali z wakacji kredytowych, które zwalniały z opłat za cztery raty, muszą wiedzieć, że już niedługo będą musieli ponownie opłacać pobrany kredyt. Okres zwolnienia z rat kończy się w grudniu w 2022 r.

Wakacje kredytowe dobiegają końca. Którzy kredytobiorcy będą musieli opłacić grudniową ratę?

Z powodu podnoszenia stóp procentowych, raty kredytów Polaków zaczęły mocno rosnąć. Rząd wyszedł naprzeciw im prośbom i wprowadził wakacje kredytowe. Ich założeniem było nieopłacanie aż czterech rat kredytów. Z takiego przywileju kredytobiorcy mogą korzystać od lipca br. Muszą jednak pamiętać, że listopad, to ostatni miesiąc, kiedy obowiązują wakacje kredytowe, ponieważ wraz z nadejściem grudnia, Polacy będą musieli ponownie opłacać raty swoich kredytów. Wielu zdecydowało, że odłożenie rat obejmie miesiące od sierpnia do listopada, co oznacza, że oprócz wydatków związanych ze świętami Bożego Narodzenia, w grudniu czeka ich kolejny. To ostatni moment, by na spokojnie móc zaplanować swój grudniowy budżet. 

Wakacje kredytowe w 2023 roku?

Z wakacji kredytowych Polacy będą mogli skorzystać także w przyszłym roku, jednak na innych zasadach. Nie będą mieli możliwości tak częstego zwolnienia z opłat rat kredytów. Oprócz tego okres kredytowania wydłuży się o taką samą liczbę miesięcy, które wcześniej zostały przez kredytobiorców objęte wakacjami kredytowymi. Komu przysługują i będą przysługiwały wakacje kredytowe? Osobom, które mają kredyt hipoteczny w polskiej walucie oraz tym, którzy kupili nieruchomość w celu własnego zamieszkania.

Sonda
Czy kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego to dobry pomysł?
Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze