Kupiłeś te PRZYPRAWY? Nie używaj ich! Zawierają TRUJĄCY tlenek etylenu

2020-12-01 14:45 mos
Rozgrzewające przyprawy na zimę: jakie są i jak ich używać
Autor: Shutterstock Imbir, pieprz, chilli, cynamon i kurkuma to przyprawy  znane są z właściwości rozgrzewających.

Dwa produkty wycofane ze sklepów sieci Makro! Sklep wycofuje po jednej partii dwóch produktów: sezamu i przyprawy meksykańskiej z powodu wykrycia substancji szkodliwej dla zdrowia - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. Powodem jest wykrycie tlenku etylenu, który jest bardzo szkodliwy dla zdrowia.

W ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności GIS podał, że powodem wycofania jest wykrycie tlenku etylenu w sezamie. Tlenek etylenu jest - jak wyjaśnia urząd - "substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie do żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone". O jakie produkty dokładnie chodzi?

ZOBACZ TEŻ: Ceny idą w górę. Święta będą dużo droższe

Mowa o produktach: Makro Chef Przyprawa do Kuchni Meksykańskiej 165g, o numerze partii L369533 i dacie trwałości 08.06.2023 oraz o Makro Chef Sezam jasny 900g, numer partii L367099, data ważności 08.04.2023.

Urząd przekazał, że firma MAKRO Cash and Carry Polska S.A. niezwłocznie podjęła działania. Po otrzymaniu informacji od swojego dostawcy, 4 listopada br., rozpoczęła procedurę wycofania produktu z obrotu handlowego. Przedsiębiorstwo wysłało także powiadomienie do hal zlokalizowanych na terenie kraju oraz klientów, którzy zakupili kwestionowane produkty oraz poinformowało o możliwości ich zwrotu.

SPRAWDŹ TAKŻE: Rossmann – Wielkie promocje! Perfumy i kosmetyki znanych i lubianych marek oraz dekoracje świąteczne w niskich cenach.

Najnowsze