Wino

i

Autor: SanderSmit/Pixabay czerwone wino w butelce i kieliszkach

Ostrzegamy

Kupujesz zagraniczne produkty? Na ten kraj uważaj, fałszują na potęgę!

2022-12-29 16:40

Mamy złe wieści dla miłośników hiszpańskiej kuchni. Okazało się, że żywność rodem z Hiszpanii jest mocno fałszowana. Najczęściej sfałszowane produkty to alkohole, oliwa i nabiał. Podrabiana jest tez odzież. ogólna wartość fałszowanych w Hiszpanii towarów sięga prawie 7 mld euro.

Uważaj na żywność z Hiszpanii

Hiszpania jest liderem w Unii Europejskiej pod względem skali fałszowania produktów spożywczych, wynika z raportu pozarządowej organizacji EIT Food, zgodnie z którym wartość procederu na terenie UE może sięgać 40 mld euro. Według dokumentu cytowanego przez madryckie radio Cope wśród najczęściej przechwytywanych przez służby sfałszowanych artykułów spożywczych są w Hiszpanii produkty nabiałowe, oliwa z oliwek oraz alkohol. Z dokumentu wynika, że właśnie trunki są najczęściej fałszowanymi artykułami spożywczymi w Hiszpanii, a skala obrotów z tego procederu wynosi rocznie około 400 mln euro.

- “Wino i inne produkty alkoholowe mają już około 8 proc. udziałów w obrocie podrabianymi towarami”, odnotowała hiszpańska rozgłośnia. Według rozgłośni Cope, cytującej ekspertów ds. bezpieczeństwa handlu, ogólna wartość fałszowanych w Hiszpanii towarów sięga prawie 7 mld euro, z czego ponad połowę stanowią obroty z handlu podrabianą odzieżą.

Sonda
Czy czujesz się oszukiwany/a przez producentów żywności?
Tańczące z promocjami 29.12.2022
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze