Piotr Nowak

i

Autor: GOV.PL Piotr Nowak

Ledwo odszedł z rządu i już ma nową pracę. Dołączył do zarządu państwowego giganta

2022-04-22 22:37

Jeszcze dwa tygodnie Piotr Nowak został odwołany ze stanowiska ministra rozwoju i technologii. Premier RP Mateusz Morawiecki tłumaczył, że "wyczerpała się uzgodniona formuła współpracy z ministrem". Media spekulowały, że chodziło w tym wypadku o pewną niefortunna wypowiedź ministra. Teraz jednak Piotr Nowak na bezrobocie narzekać nie będzie, bo według informacji RFM FM zostanie członkiem zarządu PZU.

Były minister Piotr Nowak znalazł nową pracę. Zarekomendował go Jacek Sasin?

- Piotr Nowak, były minister rozwoju, ma zostać członkiem zarządu PZU - napisał na Twitterze Krzysztof Berenda z RMF FM. Jak podaje dziennikarz, były minister trafi do zarządu PZU dzięki rekomendacji wicepremiera oraz ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. 

Piotr Nowak był ministrem rozwoju i technologii od końcówki października 2021 roku do początku kwietnia 2022. Według medialnych spekulacji został odwołany po tym jak stwierdził, że rząd porozumiał się już z Komisją Europejską i Krajowy Plan Odbudowy zostanie uruchomiony "lada chwila". Te słowa zostały zdementowane przez rzecznika rządu Piotra Mullera. Premier RP twierdził jednak, że "wyczerpała się formuła współpracy".

Pieniądze to nie wszystko - Przemysław Litwiniuk

Piotr Nowak był typowany na nowego ministra finansów

Stanowisko szefa resortu finansów wciąż nie zostało obsadzone, a Piotr Nowak był wymieniany jako jeden z potencjalnych kandydatów. Wygląda jednak na to, że w związku z trafieniem byłego ministra rozwoju w PZU, jego kandydaturę można wykluczyć. Obecnie najsilniej lansowanym nazwiskiem w karuzeli nazwisk jest Magdalena Rzeczkowska.

Piotr Nowak znajdując się w zarządzie PZU będzie pracował w spółce, której 34,19 proc. udziałów należy do Skarbu Państwa. Przedsiębiorstwo jest obecnie największym graczem na rynku ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych. Obecnie kontroluje 1.3 rynku.

Sonda
Czy dymisja Piotr Nowaka to dobra decyzja?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze