Leroy Merlin

i

Autor: JordySchaap

Sieci handlowe

Leroy Merlin po roku od rozpoczęcia wojny opuszcza Rosję. Spóźniona decyzja francuskiej firmy

2023-03-24 16:00

Leroy Merlin po roku od rozpoczęcia wojny opuszcza Rosję. Spóźniona decyzja francuskiej firmy. Dotychczasowe sklepy z szyldem Leroy Merlin mają przejąć lokalni zarządzający. Leroy Merlin był na rynku rosyjskim 18 lat.

Leroy Merlin wychodzi z Rosji

Rosjanie nie będą mogli już robić zakupów w sklepach francuskiej sieci Leroy Merlin. Informację o wyjściu z rosyjskiego rynku podał właściciel sieci, firma ADEO. Leroy Merlin opuszcza Rosję po 18 latach działalności na tym terenie. W sklepach na terenie Rosji zatrudnionych tam było 45 tysięcy pracowników. Jak zapewnia firma w wyniku zmian osoby te mają pozostać na stanowiskach. Najprawdopodobniej zmieni się szyld sklepów, ale miejsca pracy mają pozostać. "Rozpoczynamy proces transferu (sprzedaży rosyjskich aktywów firmy Leroy Merlin - red.) i musimy złożyć projekt do odpowiednich władz w Rosji. Ten proces jest wynikiem prac rozpoczętych kilka miesięcy temu zgodnie z międzynarodowymi regulacjami" - powiedział szef spółki ADEO cytowany przez Reutersa.  

Leroy Merlin był wielokrotnie krytykowany na arenie międzynarodowej za to, że pomimo surowych sankcji gospodarczych zarządzonych tuż po wybuchu wojny na Ukrainie sieć cały czas działała na szeroką skalę na rynku rosyjskim. Podobna krytyka dotyczyła sieci należących do tego samego właściciela. Chodzi o sklepy Decathlon oraz Auchan. Decathlon w końcu zawiesił działalność w Rosji pod koniec marca 2022 roku. Teraz przychodzi czas na sklepy Leroy Merlin.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Pieniądze to nie wszystko Witold Orłowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze