Galeria handlowa - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Które sklepy będą otwarte w Olsztynie w sobotę, 15 sierpnia? Gdzie zrobimy zakupy?

Lockdown w Polsce. Miliardowe straty dla polskiej gospodarki

2020-12-02 21:14

Listopadowy lockdown przyniósł wielkie straty dla polskiej gospodarki. Znamy już pierwsze szacunki. Jak podały Polska Rada Centrów Handlowych i Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług, z handlu straty wyniosły aż ok. 8 miliardów złotych. W pierwszy dzień ponownego otwarcia galerii handlowych było 30 proc . mniej klientów niż w sobotę 30.11. ubiegłego roku.

Polska Rada Centrów Handlowych i Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług, jak podaje PAP, na wspólnej konferencji poinformowały, że listopadowy lockdown przyniósł gospodarce ok. 8 mld zł utraconych obrotów w handlu. Jak wyjaśnił wiceprezes ZPPHiU i Kazar Group Artur Kazienko, to nie są tylko straty obrotów handlowców, to realne straty dla gospodarki z powodu tego, że nie wpłynęły do budżetu inne daniny. Organizacje poinformowały również, że w ostatnią sobotę listopada, kiedy po trzech tygodniach ponownie uruchomiono sklepy w galeriach handlowych, obiekty odwiedziło prawie 30 proc. mniej klientów w porównaniu do soboty 30 listopada ubiegłego roku.

Minister ujawnia: przedsiębiorcy NIE ZAPŁACĄ ZUS

Przedstawiciele obu organizacji, zaapelowali do klientów, aby odpowiedzialnie korzystali z oferty galerii handlowych. Pierwszą rzeczą, o jakiej musimy pamiętać po wejściu do obiektu, jest dezynfekcja rąk oraz prawidłowo założona maseczka. Jak informuje PAP, na konferencji przypomniano również, że w czasie oczekiwania na wejście do sklepu konieczne jest zachowanie dystansu.

PiS zagłosował przeciwko Dudzie! Zakaz handlu w niedzielę zniesiony na 6 grudnia. Senat zdecydował

Szczepienie na koronawirusa. Morawiecki właśnie to UJAWNIŁ. Każdy musi to wiedzieć
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze