Lockdown w Polsce. Miliardowe straty dla polskiej gospodarki

2020-12-02 21:14 BL
Galeria handlowa - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Które sklepy będą otwarte w Olsztynie w sobotę, 15 sierpnia? Gdzie zrobimy zakupy?

Listopadowy lockdown przyniósł wielkie straty dla polskiej gospodarki. Znamy już pierwsze szacunki. Jak podały Polska Rada Centrów Handlowych i Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług, z handlu straty wyniosły aż ok. 8 miliardów złotych. W pierwszy dzień ponownego otwarcia galerii handlowych było 30 proc . mniej klientów niż w sobotę 30.11. ubiegłego roku.

Polska Rada Centrów Handlowych i Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług, jak podaje PAP, na wspólnej konferencji poinformowały, że listopadowy lockdown przyniósł gospodarce ok. 8 mld zł utraconych obrotów w handlu. Jak wyjaśnił wiceprezes ZPPHiU i Kazar Group Artur Kazienko, to nie są tylko straty obrotów handlowców, to realne straty dla gospodarki z powodu tego, że nie wpłynęły do budżetu inne daniny. Organizacje poinformowały również, że w ostatnią sobotę listopada, kiedy po trzech tygodniach ponownie uruchomiono sklepy w galeriach handlowych, obiekty odwiedziło prawie 30 proc. mniej klientów w porównaniu do soboty 30 listopada ubiegłego roku.

Minister ujawnia: przedsiębiorcy NIE ZAPŁACĄ ZUS

Przedstawiciele obu organizacji, zaapelowali do klientów, aby odpowiedzialnie korzystali z oferty galerii handlowych. Pierwszą rzeczą, o jakiej musimy pamiętać po wejściu do obiektu, jest dezynfekcja rąk oraz prawidłowo założona maseczka. Jak informuje PAP, na konferencji przypomniano również, że w czasie oczekiwania na wejście do sklepu konieczne jest zachowanie dystansu.

PiS zagłosował przeciwko Dudzie! Zakaz handlu w niedzielę zniesiony na 6 grudnia. Senat zdecydował

Szczepienie na koronawirusa. Morawiecki właśnie to UJAWNIŁ. Każdy musi to wiedzieć
Najnowsze