Wszystkich Świętych

Marek Goliszewski odszedł w kwietniu 2022 roku. Prezes BCC spoczął na cmentarzu w Józefowie

2022-11-01 5:56

Marek Goliszewski - polski ekonomista, dziennikarz i działacz gospodarczy, założyciel i prezes Business Centre Club odszedł 30 kwietni 2022 roku. Spoczął na cmentarzu w Józefowie. Uroczystości pogrzebowe na cmentarzu miały charakter rodzinny i odbywały się bez błysków fleszy. Jednak wiele osób chciałoby w te listopadowe dni odwiedzić grób wybitnego ekonomisty i zapalić znicz. Jak odszukać grób Marka Goliszewskiego na cmentarzu w Józefowie?

Marek Goliszewski zmarł 30 kwietnia 2022 roku

We Wszystkich Świętych, 1 listopada, odwiedzamy groby bliskich, przyjaciół, krewnych, znajomych, których już z nami nie ma. Tego dnia wspominamy też wybitne osobistości, które odeszły na zawsze. W 2022 roku w wieku 69 lat zmarł Marek Goliszewski, polski ekonomista, dziennikarz i działacz gospodarczy, założyciel i prezes Business Centre Club. W 2012 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Nagradzany za działalność społeczną, m.in. tytułem Przyjaciel Ludzi Bezdomnych (1996) i Laurem Stokrotek Dobroci (2005).

Marek Goliszewski ukończył studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, a także podyplomowe studia z zakresu dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1979 związany z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym. Po przemianach politycznych zaangażował się w działalność organizacji pozarządowych i organów doradczych. W 1991 był inicjatorem powołania zrzeszenia Business Centre Club. Od jego utworzenia do czasu swojej śmierci pełnił funkcję prezesa zarządu tej organizacji gospodarczej. Organizował Forum Dialogu, skupiające różne podmioty społeczne (związki zawodowe, stowarzyszenia i inne).

Grób Marka Goliszewskiego

Marek Goliszewski zmarł 30 kwietnia 2022 roku. Spoczął na cmentarzu w Józefowie. Uroczystości pogrzebowe na cmentarzu miały charakter rodzinny. Teraz każdy może odwiedzić jego mogiłę, wspominając wybitnego ekonomistę.

Sonda
Wszystkich świętych i Zaduszki - obchodzisz te święta?
Pieniądze to nie wszystko Ireneusz Dąbrowski
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze