Pogrzeb Marka Goliszewskiego. Pojawili się ważni Polacy

i

Autor: ARTUR HOJNY / SUPER EXPRESS

Ostatnie pożegnanie Marka Goliszewskiego. Znani Polacy i wieniec od Legii [ZDJĘCIA]

2022-05-10 14:42

Dziś [10.05.2022] w Warszawie odbył się pogrzeb Marka Goliszewskiego (69 l.), założyciela i prezesa Business Centre Club (BCC), prestiżowego stowarzyszenia polskich przedsiębiorców i pracodawców. Msza święta odbyła się o 12:00 w kościele Najświętszego Zbawiciela. Na ostatnim pożegnaniu byli obecni polscy członkowie BCC i najbogatsi Polacy. W uroczystościach na cmentarzu udział mogła brać już jednak tylko rodzina.

Pogrzeb Marka Goliszewskiego. Ważni Polacy na jego ostatnim pożegnaniu

Na stronie Business Centre Club poinformowano, że 10 maja w kościele Najświętszego Zbawiciela przy Placu Zbawiciela 1 w Warszawie odbędzie się ostatnie pożegnanie prezesa i założyciela, śp. Marka Goliszewskiego. Podkreślono, że "uroczystość na cmentarzu będzie miała charakter rodzinny". Dzień wcześniej w Pałacu Lubomirskich w Warszawie (przy Placu Żelaznej Bramy 10) wystawiono księgę kondolencyjną. 

Na pogrzebie pojawiły się ważne persony ze świata polityki, biznesu, czy ekonomii. Z racji, że Marek Goliszewski miał sportową przeszłość (w młodości był zapaśnikiem), w kościele stawiła się delegacja Legii Warszawy, z wieńcem w kształcie herbu klubu.

Pieniądze to nie wszystko - Krzysztof Pietraszkiewicz

Wśród gości można było zauważyć m.in. byłego ministra finansów Jerzego Kwiecińskiego, czy byłego wicepremiera prof. Leszka Balcerowicza. Gości i zdjęcia z pogrzebu możecie zobaczyć w poniższej galerii.

Pogrzeb Marka Goliszewskiego. Kim był?

Marek Goliszewski ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkołę Główną Planowania i Statystyki w Warszawie, która znana jest dzisiaj jako SGH. Od 1979 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, a od 1982 roku jego teksty nt. gospodarki były publikowane w tygodniku "Veto". W 1988 roku współtworzył czasopismo "Konfrontacje", którego był redaktorem naczelnym.

W 1991 roku założył Business Centre Club, czyli w czasach przemian politycznych i gospodarczych w Polsce. Założył również Radę Przedsiębiorczości, był jej przewodniczącym od 2021 roku. Za swoje zasługi był odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, odznaczenie wręczył prezydent Bronisław Komorowski w 2012 roku. Za działalność charytatywną nagrodzony był również tytułem Przyjaciela Ludzi Bezdomnych i Laurem Stokrotek Dobroci.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze