Lisner

i

Autor: Materiały prasowe & Shutterstock Lisner

Ekspancja Niemców

Lubiana przez Polaków marka znika z rynku? Część jej aktywów chce przejąć niemiecka firma

2023-02-21 9:39

Szykuje się duża fuzja na rynku spożywczym. Znana niemiecka firma Lisner przejmuje największego polskiego producenta ryb puszkach - Grupę Kapitałową Graal. Na przejęcie musi teraz wyrazić zgodę prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – informują wiadomościhandlowe.pl.

Lisner przejmuje Graal

Niemiecka firma Lisner Holding podpisała umowę dotycząca zakupu części aktywów popularnego producenta przetworów rybnych Grupy Graal. Jak piszą wiadomoscihandlowe.pl, - transakcja dotyczy aktywów produkcyjnych, które są związane z kategorią konserw rybnych, dań gotowych i marynat. Pozostała produkcja Grupy Graal czyli ryby wędzone, świeże i mrożone produkowane w firmie Koral, pozostanie nadal w rękach dotychczasowych udziałowców. Graal jest największym producentem ryb w puszkach nad Wisłą. Jest także producentem dań obiadowych. Ma trzy zakłady produkcyjne oraz centrum dystrybucyjne.

Firmy czekają na zgodę UOKiK

Lisner Holding Sp. z o.o. potwierdza, że w dniu 16 lutego została podpisana umowa pomiędzy stronami transakcji. Jej sfinalizowanie jest uwarunkowane uzyskaniem zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – czytamy w komunikacie prasowym. Lisner jest pewien, że po sfinalizowaniu transakcji zarówno konsumenci, jak i partnerzy biznesowi skorzystają na poszerzeniu portfolio produktowego, kolejnych inwestycjach w nowe technologie oraz wprowadzanych rozwiązaniach przyjaznych środowisku. Lisner słynie z produktów śledziowych, sałatek i past kanapkowych. Przejęcie biznesu konserw rybnych, dań gotowych i marynat Graal a mocno poszerza portfolio spółki w Polsce.

Sonda
Lubisz ryby?
Tańczące z promocjami 16.02.2023

Wciąż jesz dużo mięsa? Lekarze, dietetycy i ekolodzy OSTRZEGAJĄ!

Posłuchaj, jak zmienić nawyki żywieniowe, pomagając SOBIE i środowisku.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze