Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu.
Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.
Zmniejszenie wynagrodzenia z powodu pandemii dotknęło wielu Polaków. Niższa wypłata, lub niższy wpływ z działalności to jednak argument przy wnioskowaniu o uzależnione od spełniania kryterium dochodowego świadczenia na dzieci. "Dziennik Gazeta Prawna" ustalił, że do ośrodków pomocy społecznej takich wniosków nie wpływa jednak wiele.
ZOBACZ TEŻ: Polscy twórcy gier nie boją się koronawirusa. W tej branży ostatnie wydarzenia to złoty okres
- Obniżenie wynagrodzenia z tytułu zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej lub obniżenie dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej w rozumieniu ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 111) z powodu przeciwdziałania COVID-19, stanowi utratę dochodu w rozumieniu tej ustawy i jest uwzględniane przy ustalaniu prawa do świadczeń rodzinnych na okresy zasiłkowe od dnia 1 listopada 2019 r. do dnia 31 października 2021 r. - czytamy w ustawie z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. poz. 374 ze zm.).
Jak wyjaśnia DGP, dzięki temu wysokość dochodu na osobęmoże być ponownie przeliczona.
ZOBACZ TEŻ: Składki ZUS w dobie koronawirusa. Tarcza antykryzysowa
Według informacji gazety, na razie wniosków z takimi informacjami nie ma wiele. Np. do Krakowskiego Centrum Świadczeń trafiło ich tylko osiem, a do Poznańskiego Centrum Światczeń sześć.
ZOBACZ TEŻ: Pit 2020. Jaka kara za zwłokę przy rozliczaniu?