Zbliżenie na kobietę, która trzyma w dłoni smartfon

i

Autor: Getty Images Telefon komórkowy jest źródłem alergenów. Oto sposób, jak z nimi walczyć

Uwaga oszuści

Masz konto w tym banku? Uważaj na oszustów! "Możesz stracić pieniądze"

2023-02-23 6:28

PKO Bank Polski opublikował komunikat, w którym ostrzega przed działaniami oszustów. W wysyłanych wiadomościach przestępcy zachęcają do otworzenia załącznika. Ten zawiera złośliwe oprogramowanie, które może posłużyć oszustom do przejęcia kontroli nad kontem bankowym.

PKO Bank Polski ostrzega

Jak czytamy w komunikacie banku, do wiadomości e-mail od oszustów dołączono załącznik z podwójnym rozszerzeniem .pdf.exe, który zawiera złośliwe oprogramowanie. Dodatkowo w temacie oraz w samej treści są błędy składniowe i językowe. "Nie otwieraj załączników, nie klikaj w linki w tego rodzaju e-mailach.

Jeśli klikniesz w link, możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem" - alarmuje bank. To kolejne ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod banki, które pojawia się w ostatnim czasie. Na początku miesiąca zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzegał przed oszustami podszywającymi się pod Bank BNP Paribas. Cyberprzestępcy stworzyli reklamy, które prowadzą na fałszywą stronę bankowości elektronicznej dla klientów biznesowych.

NASK ostrzegał też niedawno przed powrotem kampanii szkodliwego oprogramowania Hydra. Na celowniku oszustów byli klienci Santander Bank Polska. Przestępcy wysyłali maile z informacją o ograniczeniu dostępu do konta z powodu rzekomego braku stosownej aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Sonda
Ufasz bankom?
Pieniądze to nie wszystko - Grzegorz Puda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze