Sklep Netto w Pruszkowie

i

Autor: Materiały prasowe

Mazowsze/Warszawa lockdown. Czy w niedziele będą czynne sklepy?

2021-03-11 16:07

W związku ze znacznie zwiększoną w ostatnim czasie liczbą zachorowań na COVID-19, rząd zdecydował się na lockdown części województw, wśród nich znalazło się Mazowsze, Pomorze, Warmia-Mazury, a także województwo lubuskie. Na kiedy zaplanowano rozpoczęcie lockdownu? I jak długo potrwa? Czy w najbliższą niedzielę będą czynne sklepy? Poniżej przedstawiamy dokładne informacje na ten temat.

Rząd już od dłuższego czasu próbuje walczyć z trzecią falą zachorowań na koronawirusa, dlatego w związku ze znacznym wzrostem zakażeń w niektórych regionach Polski podjęto decyzję o wprowadzeniu lockdownu i wejściu w życie dodatkowych obostrzeń. W tym momencie w Polsce "króluje" brytyjska odmiana COVID-19, która według podanych danych stanowi już niemal 40% wszystkich nowych przypadków. Zagrożone województwa to: mazowieckie, lubuskie, pomorskie, a także warmińsko-mazurskie. Od kiedy możemy się tam spodziewać obostrzeń? O jakich ograniczeniach mowa?

Czytaj też: Co oznacza "Nowy Ład"? Premier Mateusz Morawiecki zapowiada duże zmiany

Lockdown będzie wprowadzany w różnych dniach, zależnie od województwa. W pomorskim nowe obostrzenia będą obowiązywały już od 13 marca, natomiast w mazowieckim i lubuskim od 15 marca. Wprowadzone w życie obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim zostają w mocy do 28 marca. Lockdown w tych województwach obejmie zamknięcie basenów, hoteli, galerii handlowych, placówek kulturalnych, a siłowni i klubów fitness. Co w takim razie z możliwością zrobienia zakupów w najbliższą niedzielę?

Koronawirus: Mazowsze obejmie lockdown. Czy w niedziele będą czynne sklepy?

Pomimo iż na Mazowszu, a co za tym idzie także w Warszawie lockdown rozpoczyna się od poniedziałku 15 marca, w niedzielę i tak nie zrobimy zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych. W marcu przewidziano tylko jedną niedzielę handlową i ma to być 28 marca. Dlatego w najbliższą otwarte będą jedynie placówki handlowe, których działalność została ujęta jako wyjątki od ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta.

Zobacz również: Polska składa skargę do TSUE. Chodzi o mechanizm praworządności

Nowe obostrzenia jakie w czterech województwach wprowadza rząd:

- zamknięte hotele (wyjątkiem hotele robotnicze i określone podróże służbowe),

- ograniczona działalność galerii handlowych,

- zamknięte kina, teatry, muzea, galerie sztuki i kasyna,

- zamknięte baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe,

- nauczanie w klasach 1-3 w trybie hybrydowym.

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Solidarna Polska szatnażuje Morawieckiego
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze