Michał Dworczyk

i

Autor: TVN24 Michał Dworczyk

Michał Dworczyk zdradził co dalej ze szczepionką Johnson & Johnson

2021-03-23 15:17

Podczas zakończonej niedawno konferencji prasowej, minister-członek Rady Ministrów, a także Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk poinformował opinię publiczną o rządowych planach dotyczących wprowadzenia do użytku szczepionki przeciwko koronawirusowi, którą produkuje firma Johnson & Johnson. Zdradził kiedy spodziewane są pierwsze dostawy.

Szef KPRM pytany o to, kiedy można spodziewać się pierwszych dostaw szczepionki firmy Johnson & Johnson, odparł, że według pierwotnych deklaracji w maju.

Czytaj też: U Kaczyńskiego zarabia się krocie. Hojny prezes PiS

- Deklaracje pierwotne, które są w moim przekonaniu bardziej prawdopodobne, ale też przechodzimy teraz do sfery intuicji i doświadczenia, są takie, że w maju szczepionki Johnson and Johnson mają się pojawić - powiedział Michał Dworczyk.

Johnson & Johnson zapewnia, że pierwsze dostawy szczepionki do Polski odbędą się już w maju

- Niedawno firma poinformowała, że nawet w kwietniu może mieć dostawy, natomiast nie mamy żadnego oficjalnego dokumentu, który by mówił i gwarantował, że np 15 kwietnia albo 10 maja do Polski trafi pierwsza dostawa - dodał szef KPRM.

Zobacz również: Nowy Ład: Wielkie zmiany w podatkach. Kto zyska, a kto starci?

Dopuszczona w ub. tygodniu do użytku w Unii Europejskiej szczepionka przeciw COVID-19 firmy Johnson & Johnson jest czwartą, która będzie wykorzystywana w krajach UE, po preparatach koncernów Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca.

Podawana w jednej dawce szczepionka firmy Johnson & Johnson (znana też jako Ad26.COV2.S lub JNJ-78436735) jest już dopuszczona do obrotu i stosowana w USA.

Express Biedrzyckiej - Cezary Tomczyk: Prokuratura nie ma krzty dowodów ws. Grodzkiego
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze