Jak nalewać mleko z kartonu, by nie chlapało? Wystarczy jeden PROSTY trick

i

Autor: Screen z YouTube Jak nalewać mleko z kartonu, by nie chlapało? Wystarczy jeden PROSTY trick

Brakuje podstawowych produktów

Mleka zabraknie jak cukru? Dramatyczny alarm branży

2022-08-09 10:38

Najpierw cukier, teraz mleko? Branża bije na alarm i przestrzega, że z powodu przerwania procesów produkcyjnych i poważnych strat finansowych zakładów na rynku może zabraknąć mleka. Branża mleczarska apeluje do rządu o szybką reakcję.

Polakom zabraknie mleka?

Branża mleczarska ogłasza alarm i apeluje o pilne działania rządu. Oprócz problemu z dostępnością cukru, teraz nieciekawie wygląda sytuacja z mlekiem, bowiem okazuje się, że wkrótce i tego produktu może zabraknąć na sklepowych półkach. Jak podaje Związek Polskich Przetwórców Mleka, firmy mleczarskie nieustannie otrzymują pisma od dostawców gazu i energii, które przewidują ograniczenie w poborze mediów do tego stopnia, że niemożliwym będzie utrzymanie produkcji, magazynowania, a także funkcjonowania przyzakładowych oczyszczalni ścieków. - Mleko nie może czekać kilku dni na przetworzenie, zaś produkty gotowe na magazynowanie bez określonego poziomu dostaw nośników energii - wyjaśniają zaniepokojeni mleczarze. Oceniają, że nawet 2 dni bez dostawy energii spowodują prawdziwą katastrofę. 

Jak tłumaczy ZPPM straty poniosą także rolnicy, którzy dostarczają surowca. Doprowadzi to do do sytuacji, że nadmiar mleka będzie trzeba w jakiś sposób zutylizować. 

Dramatyczny alarm branży mleczarskiej

Branża mleczarska apelowała do rządu o zmiany w przepisach, które zapobiegną ograniczeniu dostaw do zakładów, jednak na chwilę obecną nie otrzymała żadnej odpowiedzi. Branża proponowała nawet rozwiązania, które mogłyby zostać wprowadzone przez polski rząd, jednak i to okazało się być bezskuteczne. Jedno jest pewne, obawy mleczarzy nie są bezpodstawne. Są oni zaniepokojeni obecną sytuacją, która jak twierdzą może się pogorszyć.

Sonda
Jak mleko to...
Listen to "Michał Kozłodziejczak: Rządzą nami ekonomiczni idioci [Express Biedrzyckiej - Podcast Super Expressu]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze