Mateusz Morawiecki

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Morawiecki chce obniżyć limit na ceny paliw! Trwają rozmowy z UE

2021-12-14 16:05

Mateusz Morawiecki przy okazji przedstawiania projektu tarczy antyinflacyjnej obiecał obniżkę cen paliwa do najniższego standardu, na który pozwala Unia Europejska. Zaznaczał, że rząd chętnie obniżyłby podatki jeszcze bardziej, gdyby tylko na to przyzwolenie wspólnoty. Dlatego też premier Morawiecki poinformował, że rząd wystąpił do Komisji Europejskiej o niezwłoczną zgodę, aby obniżyć VAT poniżej aktualnego maksymalnego poziomu, które są dopuszczone przez unijne przepisy.

Mateusz Morawiecki planuje obniżyć ceny paliw poniżej limitu

Choć aktualne problemy związane z inflacją to w dużej mierze wina i problem międzynarodowy - mój rząd nie chowa głowy w piasek. Nie szukamy wymówek - znajdujemy i aktywnie proponujemy rozwiązania! - czytamy we wpisie Mateusza Morawieckiego, który potwierdził, że wniosek o czasowe obniżenie VAT poniżej limitu został złożony do Komisji Europejskiej.

ZOBACZ Tarcza antyinflacyjna. 1150 zł dopłat dla rodzin. Jak je dostać?

Rząd wprowadza Tarczę Antyinflacyjną. Ile Polacy zaoszczędzą?

- Wysokie ceny energii elektrycznej, ciepła, gazu i przede wszystkim benzyny uderzają w Polaków. Są one spowodowane brudną grą Rosji na światowych rynkach, szantażem energetyczny, brakiem solidarności ze strony niektórych państw unii i europejskimi mechanizmami handlu emisjami CO2 - ETS. - pisze premier RP na swoim facebooku.

Mateusz Morawiecki obiecuje "parasol ochronny"

Jak pisze w swoim wpisie premier, rząd roztoczy "parasol ochronny" nad polskimi rodzinami, które ma chronić je przed wzrostem cen. Premier zapowiedział, że przy użyciu przepisów wewnętrznych będą reagować na inflacje, ale jednocześnie zaznacza znaczenia organów unijnych, które również obowiązują w Polsce. Niemniej jak już wspomniał na początku wypowiedzi, pod tym kątem są prowadzone negocjacje. 

Sonda
Czy obniżone podatki na paliwa powinny zostać na stałe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze