droga

i

Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER droga

Polskie drogi

Na drogi gminne i powiatowe rząd przeznaczy mniej niż... na TVP!?

2023-01-31 15:16

Rząd przyjął projekt noweli o drogach publicznych - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Dodała, że w 2023 r. na dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i gminnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczonych zostanie ponad 2,6 mld zł. Jak wskazuje portal bankier.pl to mniej niż dostanie TVP.

Rząd przeznaczy na drogi gminne i powiatowe mniej niż na TVP

Dodano, że dzięki temu powstanie lub zostanie zmodernizowanych prawie 2,8 tys. km dróg, w tym ponad 1,5 tys. km dróg powiatowych oraz 1,3 tys. km dróg gminnych. Od 2019 r. ze wsparciem z RFRD zrealizowane zostały inwestycje o długości ponad 18 tys. km. Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury - podała KPRM. Jak poinformowano, rząd chce umożliwić przyspieszenie ogłoszenia naborów na zadania powiatowe i gminne w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W czwartek Sejm głosował nad poprawkami Senatu do ustawy budżetowej na 2023 r. Senatorowie zgłosili 77 poprawek. Sejm w głosowaniu odrzucił wszystkie. propozycję wykreślenia zapisu, na mocy którego publiczna radiofonia i telewizja ma otrzymać 2,7 mld zł w obligacjach jako rekompensatę za utracone wpływy z abonamentu. Jednocześnie Senat chciał zmniejszenia limitu emisji papierów skarbowych, które mają zostać przekazane różnym instytucjom, z 25 mld zł do 22,3 mld zł - ta zmiana także nie znalazła poparcia posłówW grudniu 2022 r. Sejm uchwalił ustawę budżetową na 2023 r.

Zgodnie z nią wydatki budżetu wyniosą w tym roku 672,7 mld zł, dochody 604,7 mld zł, a deficyt budżetu nie może być większy niż 68 mld zł.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Pieniądze to nie wszystko Rafał Brzoska
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze