Najbogatsi Polacy według województw [GALERIA]

2016-05-21 21:33

Magazyn Forbes sprawdził, którzy Polacy są najbogatsi w podziale na poszczególne województwa. W zestawieniu znalazło się wielu miliarderów z rankingu „100 Najbogatszych Polaków". Lista nie uwzględnia spadkobierców Jana Kulczyka – pochodzący z woj. wielkopolskiego Sebastian i Dominika Kulczykowie mieszkają w Londynie i większość swoich aktywów ulokowali za granicą.

Forbes oszacował majątek Kulczyków na 15,9 mld złotych. Ponieważ są najbogatszymi Polakami na świecie, nie przyznał nikomu innemu pierwszego miejsca. Drugie miejsce pod względem bogactwa zajmuje Zygmunt Solorz-Żak, który stworzył telewizję Polsat i cieszy się bogactwem wartym 9,9 mld złotych. On również urodził się w woj. wielkopolskim, ale obecnie mieszka w woj. mazowieckim. Kontrolę w Polsacie zapewnia mu pakiet większościowy w notowanym na GPW Cyfrowym Polsacie. Jego portfolio obejmuje także Plus Bank i Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

Trzeci pod względem zamożności jest kierowca rajdowy, Michał Sołowow – właściciel majątku o wartości 9,2 mld złotych. W portfelu inwestycyjnym mieszkańca woj. świętokrzyskiego znajdują się takie spółki, jak działający w branży chemicznej Synthos, Rovese – producent ceramiki sanitarnej (wcześniej Cersanit) czy Barlinek – producent parkietów. Miliarder przyczynił się także do wzrostu spółek z branży technologicznej, wśród których warto wymienić NanoVelos, Adiuvo i OncoArendi.

Blisko trzy razy biedniejszy od potentata z Kielc jest pochodzący ze Szczecina Dariusz Miłek, twórca marki obuwniczej CCC. Reprezentuje on woj. dolnośląskie. Do posiadanej przez niego grupy należy ponad 700 salonów z asortymentem marek: CCC, Boti i Lasocki. Jego majątek opiewa na 3,55 mld złotych.

 

Źródło: ktojestkim.forbes.pl, pomorska.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze