W trzy miesiące koncerny naftowe zarobiły  36 miliardów dolarów

i

Autor: drpepperscott230 / CC0 / pixabay.com W trzy miesiące koncerny naftowe zarobiły 36 miliardów dolarów

Największe koncerny naftowe są zwycięzcami wojny na Ukrainie. Zarabiają 278 tys. dolarów na minutę!

2022-05-09 5:56

Dzięki wysokim cenom ropy wielkie koncerny naftowe zarabiają 278 tys. dolarów na minutę, pisze belgijski dziennik “De Standard”. Razem udało im się w ciągu trzech miesięcy osiągnąć zysk w wysokości 36 miliardów dolarów. Największe koncerny naftowe są zwycięzcami wojny na Ukrainie, pisze gazeta. Miliardy euro płyną jak nigdy dotąd. Zyskują akcjonariusze, natomiast odbiorcy energii płacą niebotyczne rachunki – czytamy w „De Standaard”.

Jak podaje agencja Bloomberg, BP podwoiło w pierwszym kwartale roku swoje zyski do 6,2 miliarda dolarów. -Chevron zarobił 6,3 miliarda dolarów, co jest najwyższą wartością od dekady. Exxon Mobil zarobił 5,5 miliarda dolarów a Shell osiągnął zysk w wysokości 9 mld dolarów  – napisała agencja.

Czytaj również: Motoryzacyjny gigant sprzedał udziały w Rosji. Dostaną symbolicznego rubla

JAK OSZCZĘDZAĆ PALIWO? Zasady eco drivingu | ESKA XD - Prosto z salonu #45
Sonda
Czy w związku z rosnącymi cenami paliwa planujesz sprzedaż samochodu?

I rzeczywiście - cena ropy naftowej jest obecnie najwyższa od 14 lat, a gaz nigdy nie był w Europie tak drogi. „Ceny rosną, a nie zwiększają się koszty produkcji” – podkreśla Bloomberg. Indeks Bloomberg Oil Majors Index, który obejmuje siedmiu głównych producentów ropy, wzrósł od 1 stycznia o ponad 25 procent. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany