Nowa metoda oszustów

i

Autor: Shutterstock Nowa metoda oszustów

Oszustwo

Nie podnoś pieniędzy z ziemi! To perfidna metoda oszustów

2023-01-09 20:28

Policja ostrzega przed nowym rodzajem oszustwa na tak zwaną "przewałkę". Aktualnie poszukiwani są mężczyźni, którzy w ten sposób nielegalnie "wzbogacili się" o kilka tysięcy złotych. Na czym polega trik złodziei?

W listopadzie 2022 roku dwóch mężczyzn ukradło pieniądze w kwocie prawie 3 000 złotych na szkodę 67 -letniej mieszkanki Biłgoraja. Sprawcy wykorzystali metodę na tak zwaną "przewałkę". 

Oszustwo "na przewałkę". Na czym polega?

Na czym polega ten sposób oszustwa? 

"Metoda działania sprawców polega na obserwacji osób, które wypłacają pieniądze z banków. Następnie sprawcy, idąc za upatrzoną osobą, zatrzymują ją, wskazując na leżący na ziemi zwitek banknotów. Najczęściej pretekstem jest zapytanie pokrzywdzonego — czy nie zgubił leżących pieniędzy. W trakcie rozmowy i oglądania zwitka banknotów do rozmawiających podchodzi wspólnik złodzieja, który twierdzi, iż właśnie zgubił pieniądze. Wtedy dochodzi do tak zwanej przewałki"wyjaśnia redakcja portalu Eska.pl.

Główny cel "przewałki"

Jak każda metoda ta również wciąż ewoluuje i jest stale modyfikowana. Jej głównym celem jest nakłonienie potencjalnej ofiary do wejścia w rozliczenia oraz podział "znalezionych pieniędzy" oraz pokazania gotówki, którą posiada przy sobie w danym momencie. 

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś ofiarą oszustwa?
Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg

Każdego roku TYSIĄCE KOBIET dają się nabrać matrymonialnym oszustom.

Jak ich rozpoznać? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze