ZUS

i

Autor: Shutterstock

ZUS ostrzega

Nieodebrane świadczenie z ZUS! Uwaga na fałszywe wiadomości! To oszuści

2023-05-23 11:54

ZUS wydał ważny komunikat ostrzegający przed oszustami. Wysyłają oni fałszywe wiadomości w celu wyłudzenia danych. Nie klikajmy w budzące podejrzenia linki zarówno mailowe, jak i w wiadomościach SMS ani pobierajmy załączników niewiadomego pochodzenia.

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS

Nie daj się oszukać – ostrzega ZUS w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej. Wiadomości SMS o odebraniu nieodebranego świadczenia ZUS, z prośbą o jak najszybsze jego otrzymanie i konieczności przejścia do linku, nie są wysyłane przez ZUS.- Nie wysyłamy do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejść, nie prosimy też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki.

W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, ZUS prosi o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.

Sonda
Padłeś/aś kiedy ofiarą oszustwa internetowego?
Impact 2023 - Beata Daszyńska-Muzyczka
Najnowsze