Nowy ład

i

Autor: facebook.com/Prawo i Sprawiedliwość Nowy ład

Nowy Ład i Polska po pandemii koronawirusa: PiS podał kluczową datę

2021-04-20 10:37

Nowy Ład to zapowiadany przez PiS program zmian systemowych. Nowe rozwiązania mają w założeniu pomóc Polsce wyjść z problemów, które pojawiły się podczas pandemii koronawirusa. Jednym z jego podstawowych założeń mają być duże zmiany w systemie podatkowo-składkowym. Nowy Ład istnieje jednak na razie jako niejasne zapowiedzi. Kiedy w końcu poznamy jakies konkrety?

Przedstawiciele rządu zapowiadają program zmian systemowych, tak zwany "Nowy Ład". Jak dotąd nie poznaliśmy jednak szczegółowych założeń zmian. Wiadomo tylko, że jednym z jego podstawowych założeń mają być duże zmiany w systemie podatkowo-składkowym. Co jakiś czas ze strony PiS pojawiają się kolejne przecieki. Według obietnic obozu władzy, "Nowy Ład" ma pomóc wychodzić Polsce z kryzysu związanego z pandemią koronawirusa COVID-19.

Nowy Ład: Założenia.

Według ujawnionych do tej pory informacji, pisowski "Nowy Ład", ma koncentrować się na 10 głównych zagadnieniach, a są to:

  • Plan na zdrowie,
  • Uczciwa praca - godna płaca,
  • Dekada rozwoju,
  • Rodzina i dom w centrum życia,
  • Polska - nasza ziemia,
  • Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek,
  • Dobry klimat dla firm,
  • Czysta energia - czyste powietrze,
  • CyberPoland 2025,
  • Złota jesień życia.

 - Cały ten program jest nastawiony na to, żeby te rodziny łatwiej powstawały, żeby przychodziły na świat dzieci i żeby to wszystko było dla przeciętnego Polaka, w tym wypadku chodzi przede wszystkim o ludzi młodych, ale także ludzi w średnim wieku, po prostu łatwiejsze czy realniejsze - wyjaśniał Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ TEŻ: Nowy Ład: Kwota wolna od podatku podniesiona do 30 tys. zł. Sprawdź czy skorzystasz

Express Biedrzyckiej - Sebastian Kaleta: Podatnicy sfinansują Nowy Ład

Kiedy wprowadza Nowy Ład?

- Liczę, że prezentacja Nowego Ładu odbędzie się w maju, gdy epidemia będzie już nieco słabsza; w tej chwili najważniejsza jest walka z epidemią, ale zaraz równie ważne będzie realizowanie programu gospodarczego - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Pytany w TVP1 kiedy zostanie zaprezentowanych Nowy Ład, czyli nowy program Prawa i Sprawiedliwości, rzecznik rządu wyraził nadzieję, że stanie się to w maju. - Liczę na to, że to będzie właśnie w maju, gdy epidemia już będzie nieco słabsza - mówił podkreślając, że w tej chwili najważniejsza jest walka z koronawirusem. - Ale zaraz równie ważne będzie oczywiście realizowanie programu gospodarczego, który pozwoli po epidemii wyjść z kryzysu gospodarczego - zaznaczył Müller.

Konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, na której miała się odbyć prezentacja Nowego Ładu, czyli nowego społeczno-gospodarczego programu ugrupowania planowano na sobotę 20 marca, ale ze względu na ówczesne nasilenie pandemii została ona przełożona. Nowego terminu konwencji dotychczas nie podano.

Zgodnie z zapowiedzią, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Sonda
Czy Nowy Ład uzdrowi gospodarkę?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze