Morawiecki, piekarnia

i

Autor: Shutterstock, Art Service/Super Express Morawiecki, piekarnia

Ceny gazu w Polsce

Morawiecki zapowiada! Obniżki cen gazu dla piekarni i cukierni od 1 kwietnia 2023

2023-02-02 8:45

Rodzinne piekarnie i cukiernie, których działalność opiera się na gazie, będą miały obniżone ceny gazu. Jak zapewnił premier Mateusz Morawiecki zniżki będą obowiązywały od 1 kwietnia 2023 roku do końca roku. Jak zapewniają przedstawiciele rządu, obniżki zaproponowane dla rodzinnych piekarni i cukierni pozwolą na trzykrotne zmniejszenie rachunków za gaz. Zobacz, co trzeba zrobić, by skorzystać z upustu na ceny gazu.

Obniżka cen gazu dla piekarni rodzinnych

"Zdecydowaliśmy się, aby wszystkie piekarnie i cukiernie mogły skorzystać od 1 kwietnia z obniżonej względem cen rynkowych stawki na gaz. (...) Będziemy gwarantowali na zasadzie de minimis, to jest procedura unijna i musimy się jej trzymać" - powiedział szef rządu podczas wizyty w piekarni "Żytnia" w Dąbrówce (Mazowieckie). Dodał, że rząd będzie gwarantował pieniądze na ten cel do poziomu 200 zł i 17 gr za MWh. "To będzie wielka ulga dla tych piekarni, dla tych cukierni, które muszą płacić dzisiaj więcej. Od 1 kwietnia mogą planować sobie już znacząco niższy koszt" - stwierdził Morawiecki.

Z niższych cen gazu będą mogły korzystać głownie małe, rodzinne przedsiębiorstwa cukiernicze i piekarnicze. Jak zastrzeżono podczas konferencji prasowej, takiego prawa nie będą miały piekarnie i cukiernie w supermarketach. 

Aby skorzystać z upustu, trzeba złożyć odpowiedni wniosek do operatora. Najważniejsze, by we wniosku wpisać właściwy kod PKD (Polska Klasyfikacja Działalności) wskazujący na to, że właśnie działalność piekarnicza lub cukiernicza stanowi podstawę działalności firmy.

Sonda
Czy kiedyś odłączono Ci prąd lub gaz?
Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze