Ogromne podwyżki za bilety w komunikacji miejskiej w Polsce

2019-09-20 14:54 oprac. AG
Od 1 września nowy rozkład autobusów BKM
Autor: Marcin Jakowiak/UM Białystok Od 1 września nowy rozkład autobusów BKM

Ceny biletów komunikacji miejskiej w wielu miastach idą w górę. Zobacz, gdzie trzeba więcej płacić za jazdę miejskimi autobusami, trolejbusami czy tramwajami. Tymczasem samorządowcy i ekolodzy zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej.

Coraz więcej za bilety na przejazdy komunikacją miejską trzeba płacić m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Płocku, Piotrkowie Trybunalskim. Na przykład w marcu miejscy radni w Krakowie przegłosowali, że ceny biletów wzrosną o nawet 20 proc. Bilet 20-minutowy zdrożał do 3,40 zł, czyli do takiej samej kwoty jak w Warszawie. Inne miasta też nie wykluczają podwyżek cen biletów w przyszłym roku. Jako argumenty podają podwyżki cen paliwa i prądu. Jak te pójdą w górę, to trzeba będzie podnieść ceny biletów, by komunikacyjny biznes mógł się kręcić.

ZOBACZ TAKŻE: Od czego zależą ceny paliwa na stacjach benzynowych

Na razie z podwyżek opłat za przejazdy komunikacją miejską wycofały się m.in. Kielce, Warszawa, Lublin – choć ten z niepokojem czeka na podwyżki cen prądu – kiedy to się stanie, to miasto, w którym jeżdżą trolejbusy będzie musiało podnieść ceny pasażerom.

Raczej na obniżki cen paliwa w przyszłym roku nie ma co liczyć. Kwestia obniżek cen energii też jest mocno dyskusyjna. Zatem wszystko wskazuje na to, że radni miejscy w wielu miastach w Polsce nie będą mieli wyjścia i będą musieli podnieść ceny biletów za przejazdy komunikacją miejską w miastach.

SPRAWDŹ TEŻ: Atak na rafinerię w Arabii Saudyjskiej. Czy czeka nas podwyżka cen paliw?

Źródło: money.pl

Najnowsze