SZOK! Olbrzymia podwyżka cen w Biedronce. Sprawdź, ile zapłacisz

2022-01-24 8:02
Podwyżka cen w Biedronce
Autor: materiały prasowe SZOK! Olbrzymia podwyżka cen w Biedronce. Sprawdź, ile zapłacisz

Ekonomista Rafał Mundry pokazał na Twitterze zrzut ekranu z aplikacji Glovo, służącej do zamawiania zakupów pod drzwi. Korzystając z możliwości zamówienia dostawy na dzień następny, zauważył, że ceny są niższe niż te, które będą obowiązywały następnego dnia. Chciał zamówić produkty w Biedronce w niedzielę, 23 stycznia i odkrył, że w poniedziałek, 24 stycznia będą one już droższe. Praktycznie z dnia na dzień niektóre produkty podrożały nawet o złotówkę.

Od dziś wyższe ceny w Biedronce? Niepokojące doniesienia

- Od jutra w Biedronce drożeje nawet olej i smalec. Ceny pochodzą z aplikacji Glovo. Umożliwia zakupy na dziś i na jutro. Jutrzejsze ceny produktów znacznie się różnią. A to tylko część co sprawdziłem - napisał 23 stycznia wieczorem, wyraźnie zaniepokojony ekonomista Rafał Mundry, na Twitterze. Ceny różnią się z reguły o złotówkę czy 50 groszy. Podwyżka wydaje się niewielka, ale przy dużych zakupach wyraźnie ją odczujemy. 

Przykładowo, podrożał olej Kujawski z 9,99 zł do 10,99 zł. Jak wynika ze screenów Rafała Mundrego, więcej zapłacimy również za smalec. Cena skoczyła z 1,69 zł do 1,75 zł. Wybór produktów i różnice cenowe przedstawiamy w poniższej galerii.

Tańczące z Promocjami 18.01.2022

Skąd wynikają wyższe ceny w Biedronce?

Warto zaznaczyć, że Biedronka oferuje tysiące produktów, a wraz z nimi obowiązują przynajmniej dziesiątki promocji. Możliwe więc, że po prostu od 24.01 kończą się poszczególne promocje. Na Twitterze pojawiły się również oskarżenia o celowe podnoszenie cen przed obniżką VAT, ale Rafał Mundry zwrócił uwagę, że podwyżka wynika najprawdopodobniej z wysokiej inflacji.

- Pojawiają się głosy, że Biedronka podnosi ceny, by mieć z czego schodzić w lutym (zerowy VAT na żywotność). Ale warto przypomnieć dane GUS z piątku. Ceny żywności w skupie w rok skoczyły o 29% (w samym grudniu o 6%). A inflacja producencka to już 14% - napisał ekonomista na Twitterze.

Sonda
Czy odczuwasz skutki drożyzny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze