Podwyżka cen w Biedronce

i

Autor: materiały prasowe SZOK! Olbrzymia podwyżka cen w Biedronce. Sprawdź, ile zapłacisz

SZOK! Olbrzymia podwyżka cen w Biedronce. Sprawdź, ile zapłacisz

2022-01-24 8:02

Ekonomista Rafał Mundry pokazał na Twitterze zrzut ekranu z aplikacji Glovo, służącej do zamawiania zakupów pod drzwi. Korzystając z możliwości zamówienia dostawy na dzień następny, zauważył, że ceny są niższe niż te, które będą obowiązywały następnego dnia. Chciał zamówić produkty w Biedronce w niedzielę, 23 stycznia i odkrył, że w poniedziałek, 24 stycznia będą one już droższe. Praktycznie z dnia na dzień niektóre produkty podrożały nawet o złotówkę.

Od dziś wyższe ceny w Biedronce? Niepokojące doniesienia

- Od jutra w Biedronce drożeje nawet olej i smalec. Ceny pochodzą z aplikacji Glovo. Umożliwia zakupy na dziś i na jutro. Jutrzejsze ceny produktów znacznie się różnią. A to tylko część co sprawdziłem - napisał 23 stycznia wieczorem, wyraźnie zaniepokojony ekonomista Rafał Mundry, na Twitterze. Ceny różnią się z reguły o złotówkę czy 50 groszy. Podwyżka wydaje się niewielka, ale przy dużych zakupach wyraźnie ją odczujemy. 

Przykładowo, podrożał olej Kujawski z 9,99 zł do 10,99 zł. Jak wynika ze screenów Rafała Mundrego, więcej zapłacimy również za smalec. Cena skoczyła z 1,69 zł do 1,75 zł. Wybór produktów i różnice cenowe przedstawiamy w poniższej galerii.

Tańczące z Promocjami 18.01.2022

Skąd wynikają wyższe ceny w Biedronce?

Warto zaznaczyć, że Biedronka oferuje tysiące produktów, a wraz z nimi obowiązują przynajmniej dziesiątki promocji. Możliwe więc, że po prostu od 24.01 kończą się poszczególne promocje. Na Twitterze pojawiły się również oskarżenia o celowe podnoszenie cen przed obniżką VAT, ale Rafał Mundry zwrócił uwagę, że podwyżka wynika najprawdopodobniej z wysokiej inflacji.

- Pojawiają się głosy, że Biedronka podnosi ceny, by mieć z czego schodzić w lutym (zerowy VAT na żywotność). Ale warto przypomnieć dane GUS z piątku. Ceny żywności w skupie w rok skoczyły o 29% (w samym grudniu o 6%). A inflacja producencka to już 14% - napisał ekonomista na Twitterze.

Sonda
Czy odczuwasz skutki drożyzny?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze