Plac Czerwony w Moskwie

i

Autor: SHUTTERSTOCK Które zagraniczne firmy nadal działają w Rosji?

Sankcje nałożone na Rosję

Olbrzymia sieciówka wycofuje się z Rosji. Gigantyczne kolejki przed sklepami

2022-08-03 12:13

Długie kolejki ustawiały się przed sklepami H&M w moskiewskich galeriach handlowych. Marka wycofuje się z Rosji i wyprzedaje odzież - informuje Agencja Reutera. Niektórzy klienci relacjonowali, że zamierzają wykupić "wszystko, co jest".

H&M opuszcza rosyjski rynek

O długich kolejkach przed sklepami H&M w centrach handlowych Aviapark i Metropolis w Moskwie informują zarówno rosyjski dziennik "Izvestii", jak i Agencja Reutera. Z doniesień wynika, że we wtorek przed centrum Metropolis ustawiło się ponad 200 osób. Klienci mieli czekać na wejście do sklepu nawet 40 minut.

Rosyjski portal relacjonuje, że najczęściej podczas zakupów nie ograniczali się do jednej rzeczy. Towar kupowany był w dużej ilości, mimo wzrostu cen. Jedna z kobiet miała wyjść ze sklepu z 50 rzeczami.

„Pieniądze to nie wszystko” – Andrzej Hawryluk

Firmy odzieżowe opuszczają Rosję

Koszt wycofania się z rosyjskiego rynku ma wynieść około 200 mln dolarów. Dla H&M Rosja była szóstym największym rynkiem zbytu. Firma już wcześniej zapowiadała, że tymczasowo otworzy 170 zamkniętych wcześniej sklepów na terenie Federacji Rosyjskiej, aby wyprzedać towar pozostający w magazynach.

Wcześniej sprzedaż na terenie Rosji wstrzymały inne firmy odzieżowe, w tym Inditex i Adidas. Z kolei koncerny odzieżowe TJX i polski LPP zadecydowały o sprzedaży swoich przedsięwzięć prowadzonych w Rosji.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Listen to "Czy Rosja ugnie się pod ciężarem sankcji z zachodu?" on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze