konto firmowe przelew bankowy rachunek bankowy

i

Autor: Shutterstock

Bankowość elektroniczna

Ostatni standardowy przelew w tym roku! Kiedy można go wykonać?

2022-12-29 8:03

Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR) przypomina, że piątek 30 grudnia jest ostatnim dniem w tym roku, kiedy będzie można zrobić standardowy przelew. Tego dnia odbędą się dwie sesje rozliczeniowe - o 9:30 i 13:30 - dodaje KIR.

Przelew zlecony zbyt późno - dotrze w 2023 roku

Przelewy standardowe zlecone 30 grudnia po godzinie 13:30 w systemie Elixir trafią na konta odbiorców w poniedziałek 2 stycznia.

W dni świąteczne można jednak wykonywać przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir, który działa w trybie ciągłym i jest dostępny dla klientów banków także w weekendy i święta.

Czym jest elektroniczny system Elixir?

Elixir to obsługiwany przez KIR elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Za jego pomocą realizowana jest większość transakcji zlecanych przez klientów banków w Polsce. Rozliczenie i rozrachunek zleconych w systemie transakcji (przelewów i poleceń zapłaty) odbywa się podczas trzech sesji rozliczeniowych, od poniedziałku do piątku, o godzinie 9.30, 13.30 i 16.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

System Euro Elixir, w którym rozliczane są krajowe i transgraniczne przelewy w euro, 30 grudnia będzie funkcjonował zgodnie ze zwykłym harmonogramem. Podobnie jak w każdym dniu roboczym, KIR przeprowadzi tego dnia sześć sesji rozliczeniowych.

Sonda
Otrzymałeś kiedyś pomyłkowy przelew?
Pieniądze to nie wszystko Marcin Wiącek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze