Goliszewski

i

Autor: SCREEN YOUTUBE W sobotę w wieku 69 lat zmarł Marek Goliszewski

Ostatnie wystąpienie Marka Goliszewskiego. Ważne słowa o przyjęciu euro

2022-05-06 20:51

W sobotę w wieku 69 lat zmarł Marek Goliszewski, założyciel i prezes Business Centre Club. Podczas trwającego pod koniec kwietnia w Katowicach XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego na specjalnym posiedzeniu spotkali się członkowie Zarządu Business Centre Club oraz kanclerze Lóż regionalnych. Posiedzenie Loży Kanclerskiej w Katowicach otworzył Marek Goliszewski. Wystąpienie okazało się być jego ostatnim przed śmiercią. Prezes Business Centre Club mówił m.in. o wejściu Polski do strefy euro.

"Powiedzieliśmy o tej strefie wszystko. Ciągle dopominamy się, żeby Polska stała się członkiem tego porozumienia, tej unii monetarnej" - powiedział Marek Goliszewski podczas trwającego w Katowicach XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Powiedział, że Business Center Club od dawna dostrzegał korzyści z wejścia naszego kraju do strefy euro.

"Korzyści nie tylko finansowe. Nie tylko korzyści dla państwa i przedsiębiorcy, który miałby większą pewność planowania, ale także dla bezpieczeństwa naszego kraju. Bycie w de facto światowym systemie finansowym powstrzymała by bardziej agresora, który mocno by się zastanawiał, czy właśnie ten finansowy system naruszyć, no i wywołać wojnę światową" - powiedział Goliszewski.

EKG 2022. Polska 2050 Paweł Borys, Czy Polska zbankrutuje przez wojnę?

Uroczystości pogrzebowe

Jak przekazał Business Centre Club na swojej stronie internetowej, uroczystości pogrzebowe śp. Marka Goliszewskiego odbędą się 10 maja. "Msza święta rozpocznie się o godz. 12.00 w kościele Najświętszego Zbawiciela przy Placu Zbawiciela 1 w Warszawie. Uroczystość na cmentarzu będzie miała charakter rodzinny" - czytamy. Dzień wcześniej w Pałacu Lubomirskich w Warszawie (Plac Żelaznej Bramy 10) zostanie wyłożona księga kondolencyjna.

Marek Goliszewski, założyciel i prezes Business Centre Club, zmarł w sobotę, 30 kwietnia, w wieku 69 lat.

Sonda
Jak najlepiej wydać milion złotych?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze