Mariusz Błaszczak

i

Autor: Andrzej Lange Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak

[OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE] Jaki majątek ma Mariusz Błaszczak?

2017-05-17 12:25

Mariusz Błaszczak, podobnie jak jego koledzy z rządu, zgodził się na publikację swojego oświadczenia majątkowego. Jaki majątek ma i ile zarabia minister spraw wewnętrznych i administracji?

Jeżeli chodzi o nieruchomości, Błaszczak jest właścicielem domu o powierzchni nieco ponad 155 m kw. stojącego na 643-metrowej działce. Oprócz domu, Błaszczak może się pochwalić posiadaniem ok. 50-metrowego mieszkania, ale tu współwłaścicielką jest też jego żona. Również w połowie minister jest właścicielem domu o pow. 58 m kw. wybudowanego na 576-metrowej działce.

Ile te wszystkie nieruchomości są warte? Błaszczak tego nie ujawnia, bo konstrukcja oświadczenia majątkowego składanego przez ministrów go do tego nie zobowiązuje. Wiadomo tylko, że w posiadanie dwóch wspomnianych domów Błaszczak wszedł dzięki darowiźnie od ojca i spadkowi po nim.

Minister nie posiada żadnych cennych ruchomości, oprócz samochodu – fiata 500L z 2013 r., który wart jest powyżej 10 tys. zł (ile dokładnie, minister nie ujawnia).

Przejdźmy do oszczędności ministra. Błaszczak zgromadził na koncie 190 tys. zł i 300 euro, ma również polisę na życie opiewającą na kwotę 30 tys. zł. Minister ma z czego odkładać, bo nie ma żadnych kredytów (przynajmniej wyższych niż 10 tys. zł), a w 2016 r. zarobił ok. 246 tys. zł (wynagrodzenie z ministerstwa, dieta i uposażenie poselskie).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze