Elon Musk JUŻ jest najbogatszy!

i

Autor: Hannibal Hanschke/AP

Oto nowy najbogatszy człowiek na świecie. Jeff Bezos zdetronizowany. Majątek Elona Muska

2021-01-08 13:23

Elon Musk (50 l.) został najbogatszym człowiekiem świata. Zajął on pierwsze miejsce w rankingu Bloomberga. Jaki majątek ma wielki miliarder? Wiadomo, że dysponuje on pulą...195 miliardów dolarów. Kto nie marzy o takiej fortunie?

Najbogatszy człowiek na świecie - kim jest? To Elon Musk, amerykański przedsiębiorca i filantrop, założyciel lub współzałożyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company. Pochodzodzi  z Afryki Południowej (posiada obywatelstwo południowoafrykańskie, kanadyjskie oraz amerykańskie). Jak podaje WIkipedia,  jest dyrektorem generalnym i technicznym w SpaceX, dyrektorem generalnym i głównym architektem w Tesla Inc. Według stanu na listopad 2020 roku jego majątek wynosił 136 mld USD, a Musk zajmował wtedy 2. pozycję na liście najbogatszych ludzi świata według magazynu „Forbes". Ale właśnie sytuacja się zmienia i to Elon Musk z majątkiem na poziomie 195 mld dolarów obejmuje prowadzenie na liście najbogatszych ludzi świata. Jak to się stało?

Okazuje się, że powiększenie swojego portfela biznesmen może zawdzięczać...pandemii. Okazuje się bowiem, że na początku 2020 roku majątek Muska warty był ok. 27 miliardów dolarów. Z taką kwotą założyciel Tesli ledwie mieścił się na liście 50 najbogatszych ludzi. A  w 2020 roku akcje czołowej jego firmy Tesla wystrzeliły. Wycena tej firmy obecnie sięga już 755 mld dolarów, a cały rok 2020 zamknęła na 743-proc. plusie. Przypomnijmy, że Tesla to amerykański producent elektrycznych samochodów osobowych, SUV-ów, pickupów, samochodów sportowych oraz ciągników siodłowych z siedzibą w Palo Alto działający od 2003 roku.

WIELKIE promocje w Biedronce

Elon Musk swojego majątku i majątków firm strzeże jak oka w głowie. Stan kont owiewa tajemnicą. Ale sam przyznaje, że za jego sukcesem biznesowym stoi ciężka praca. Musk opisuje siebie jako pracoholika, często spędzającego w pracy 100 godzin tygodniowo, głównie w Tesla Inc. i SpaceX. Ale gdy ma chwilę wolnego, to ten czas najchętniej spędza  z siedmiorgiem swoich dzieci.

WIELKIE zmiany w emeryturach. Waloryzacja 2021

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?
Sonda
Czy chciałbyś być milarderem?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze