Otwarcie ogródków piwnych i hoteli już za chwilę!

i

Autor: Shutterstock Otwarcie ogródków piwnych i hoteli już za chwilę!

Otwarcie ogródków piwnych i hoteli już za chwilę! Oto DATA!

2021-04-28 9:05

Wszystko wskazuje na to, że już za chwilę rząd zdecyduje się na luzowanie obostrzeń. Niestety na Majówkę 2021 jeszcze nie wyjedziemy, ale już tydzień później, w odpowiednim reżimie sanitarnym, hotele mają zostać otwarte. Tak nieoficjalnie podaje portal wp.pl. Co więcej, jeszcze wcześniej będziemy mogli wyjść do galerii handlowej i do restauracji, ale na świeżym powietrzu. Zobacz, kiedy rząd poluzuje restrykcje.

Luzowanie obostrzeń. Już za chwilę dowiemy się, jakie dokładnie branże będą mogły otworzyć się po Majówce. Dziś odbędzie konferencja prasowa, na której premier Mateusz Morawiecki przedstawi plan na najbliższe kilka tygodni. Według wcześniejszych przecieków obostrzenia mają być luzowane w pierwszej kolejności w branżach, które są zamknięte najdłużej. Jak mówiła we wtorek wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, kluczem ma być możliwość przebywania na świeżym powietrzu. Rząd rozważa także otwarcie galerii handlowych. 

ZOBACZ: Rząd poluzuje obostrzenia. Będzie otwieranie restauracji, siłowni, kin. A co z maseczkami?

Luzowanie obostrzeń. Kiedy hotele, restauracje i galerie handlowe zostaną otwarte?

To niemal pewne, że lockdown stopniowo będzie znoszony po Majówce. Przedstawiciele rządu od kilku dni zgodnie deklarują, że obostrzenia zostaną  poluzowane. Według nieoficjalnych informacji wp.pl ogródki piwne mają zostać otwarte już w połowie maja. Polacy więc będą mogli cieszyć się posiłkiem na świeżym powietrzu. Dobre wiadomości są także dla osób spragnionych wiosennych wyjazdów. Już tydzień po Majówce, przy oferowaniu połowy miejsc, hotele będą mogły przyjmować rezerwacje. Politycy rozważają luzowanie obostrzeń do końca maja, chcą jednak poczekać na dane dotyczące zakażeń po weekendzie majowym. Portal podaje, że niedługo otwarte zostaną również galerie handlowe i sklepy budowlane. Ma to nastąpić najpóźniej 10 maja. 

- Bardziej realne jest otwarcie od następnego weekendu w maju, czyli 8-9 maja, galerii handlowych, a także sklepów budowlanych. Ich otwarcie ma nastąpić najpóźniej 10 maja w poniedziałek - mówi portalowi wp.pl informator z otoczenia Kancelarii Premiera.

SPRAWDŹ: Wysportowani lepiej znoszą pandemię. Zamknięcie siłowni bardziej szkodzi niż pomaga [RAPORT]

źródło: wp.pl

Sonda
Czy maj to dobry moment na luzowanie obostrzeń w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze