kaloryfer

i

Autor: pixabay

Podwyżki opłat

Emeryt dostał 400 proc. podwyżki za ogrzewanie! Rachunek wyższy niż emerytura!

2022-08-09 22:15

Do Business Insider zgłosił się pan Waldemar, mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Przekazał redakcji pismo ze spółdzielni zawiadamiające o podwyżce opłat dla 44-metrowego mieszkania. Koszt ogrzewania w wysokości 1 395 złotych - przewyższa o 9 złotych emeryturę.

Czytelnik dzieli się szokującą historią sąsiada

Pan Waldemar postanowił podzielić się z redakcją Business Insider sytuacją jednego ze swoich sąsiadów. Otrzymał on zawiadomienie ze spółdzielni dotyczące podwyżki opłat za ogrzewanie. Mieszka w mieszkaniu o powierzchni 44 metrów kwadratowych.

"Do stycznia płacił za ogrzewanie 290 zł, od stycznia 400 zł, a od sierpnia 1395 zł. Podwyżka w stosunku do grudnia wyniosła więc prawie 400%" - poinformował redakcję Pan Waldemar.

Opłata za ogrzewanie wyższa niż emerytura

Problem pojawia się nie tylko w kwestii ogromnej podwyżki. Emerytura mężczyzny wynosi 1 386 złotych - oznacza to, że jest ona o 9 złotych niższa od kwoty opłat za ogrzewanie.

Roczny koszt ogrzewania równy kosztowi 8 ton węgla

"Rocznie płaci więc za ogrzewanie 16 tys. 740 zł. Zakład Usług Komunalnych kupował węgiel po 2 tys. 100 zł. Ten mieszkaniec za ogrzanie swojego małego mieszkania płaci więc równowartość prawie 8 ton węgla. Taką ilością można ogrzać dom o powierzchni 10 razy większej" - zauważa w liście do redakcji Business Insider pan Waldemar.

Absurd rodem z filmów Barei 

"Mieszkańcy sąsiedniej ulicy za podgrzanie 1 m sześc. wody płacą 172 zł. Powinniśmy trafić do księgi Guinnessa. Sąsiadka ma emeryturę 1 tys. 250 zł, gdyby całą chciała przeznaczyć na podgrzanie wody to wystarczyłoby jej na 7 m sześc. To jest absurd. Szkoda, że nie żyje Stanisław Bareja miałby doskonały temat do swojego filmu" - podsumowuje mężczyzna.

Polacy oburzeni podwyżkami opłat

Wielu Polaków otrzymało od spółdzielni informacje o podwyżce opłat czynszowych. Niektórzy płacą nawet 1 000 złotych za 60-metrowe mieszkania. Swoimi obawami i oburzeniem dzielą się w Internecie na forach dyskusyjnych oraz grupach w mediach społecznościowych. Problem spółdzielców jest naprawdę duży ponieważ tak mieszka około 10 milionów Polaków - przypomina Business Insider.

Sonda
Czy otrzymałeś/aś podwyżkę czynszu od spółdzielni?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze