PKP intercity

i

Autor: Albert Koch flickr.com PKP intercity

Darmowe przejazdy PKP Intercity. Jak otrzymać bezpłarny bilet na pociąg w Dniu Dziecka?

2022-05-10 20:31

W środę, 1 czerwca dzieci i młodzież do lat 16 będą mogły podróżować pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Wyjątkiem są połączenia realizowane przez Pendolino - w połączeniach kategorii EIP, realizowanych przez Pendolino, nie będzie można jedynie pobrać darmowego biletu u konduktora. Już można pobrać darmowe bilety. Będą one ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione, więc na każdą podróż trzeba pobrać oddzielny bilet. PKP Intercity oferuje też zakup tańszych biletów dla opiekunów dzieci.

Darmowe bilety w PKP Intercity na Dzień Dziecka 2022

Jak podała spółka PKP Intercity w komunikacie, wystarczy pobrać darmowy bilet w kasie biletowej lub u konduktora, aby w Dniu Dziecka, dzieci i młodzież do 16 roku życia mogły podróżować po Polsce bezpłatnie pociągami PKP Intercity. 

W połączeniach kategorii EIP, realizowanych przez Pendolino, nie będzie można jedynie pobrać darmowego biletu u konduktora. Do darmowego biletu w drugiej klasie uprawnia dokument potwierdzający wiek dziecka, który należy okazać również podczas kontroli biletów – może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia. Dzieci poniżej 4. roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 proc.

Pensja 17 tys. zł brutto. w Polsce! W której branży tyle płacą?

Bilety będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione, więc na każdą podróż trzeba pobrać oddzielny bilet. PKP Intercity posiada też ofertę, która pozwala na zakup tańszych biletów również dla opiekunów dzieci. Aby skorzystać z Biletu Rodzinnego wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. "Wówczas każdy z członków grupy otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet. Osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień" - wyjaśniono.

Jak wskazano, z ulg skorzystają również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowej ulgi 37 proc. otrzymają również 30 proc upustu na zakupione bilety, jeśli przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie. Dodano, że dziecko, które korzysta z promocji z okazji Dnia Dziecka, może być również uczestnikiem grupy Biletu Rodzinnego lub Dużej Rodziny.

Pieniądze to nie wszystko - Marian Szołucha
Sonda
Podróżujesz pociągami?
Najnowsze