Władysław Kosiniak-Kamysz

i

Autor: Art Service/Super Express Władysław Kosiniak-Kamysz

Podatek dochodowy

Podatek dochodowy tylko od jednej pracy? Rewolucyjna propozycja PSL

2023-01-09 10:47

Podatek dochodowy odprowadzany tylko od jednej pracy? Jak zauważył prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wysoka inflacja zmusiła wiele osób do pracy na dwóch etatach, lub założenia małej firmy, aby dorobić do podstawowej pensji. Dlatego zasugerował, aby państwo nie pobierało podatku od drugiej pracy.

Prezes PSL proponuje zwolnienie z podatku dochodowego od drugiej pracy

Lider PSL na spotkaniu w Szczecinie stwierdził, że obecne państwo jest "nieuczciwe", a "Uczciwa Polska" nie powinna pobierać podatków i składek od drugiej pracy. Jego zdaniem, byłaby to forma promocji aktywności i docenienia ciężkiej pracy. Jak podkreślał Władysław Kosiniak-Kamysz, najczęściej pracującymi na drugi etat, lub zakładający firmę, żeby "dorobić" są trzydziesto-, czterdziesto-, czy pięćdziesięciolatkowie. Dorabiają nie tylko ze względu na inflację, ale także z powodu nawet i dwukrotnego wzrostu rat kredytów.

PSL przedstawia projekt "Uczciwa Polska". Zmiany dla młodych, pracujących i emerytów

Prezes Ludowców przedstawił przy tym plan nazwany "Uczciwa Polska", zakładający zmiany w prawie podatkowym, wsparcie dla emerytów, rynku pracy, oraz rozwiązanie problemów demograficznych. PSL chce, aby po śmierci małżonka druga osoba otrzymywała 100 proc. najwyższej emerytury i 50 proc. drugiego świadczenia, co wsparłoby szczególnie kobiety, które statystycznie mają niższe emerytury od mężczyzn, a często żyją dłużej od swoich partnerów.

Jak tłumaczył Władysław Kosiniak-Kamysz w celu poprawy demografii, należy poprawić sytuację mieszkaniową Polaków. Dlatego młodzi dzięki "Uczciwej Polsce" zyskaliby program kredytów o stałym oprocentowaniu 1,5 proc., pozwalających na zakup mieszkania, lub domu. Ponadto wkład własny od państwa wynosiłby 100 tys. zł. 

Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg
Sonda
Czy druga praca powinna być opodatkowana?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze