Rekordowo drogi festiwal pizzy w Pizza Hut

i

Autor: Shutterstock Rekordowo drogi festiwal pizzy w Pizza Hut

Ceny jak w USA

Podwyżka cen na festiwalu pizzy w Pizza Hut! Ceny wyższe niż w USA. Internauci oburzeni

2023-01-19 13:11

Festiwal Pizzy w Pizza Hut jest w tym roku rekordowo drogi, co nie powinno dziwić przy tak wysokiej inflacji. Jak jednak wskazują niektórzy krytycy, ceny są wyższa nawet niż w USA. Dla przypomnienia - promocja polega na tym, że płacąc jedną kwotę możemy jeść tyle pizzy ile chcemy, a za dodatkową dopłatą mamy dolewki napojów.

Rekordowa cena Festiwalu Pizzy w Pizza Hut

W 2023 roku Festiwal Pizzy w Pizza Hut odbędzie się już po raz 17. Zasady są proste - płacimy "wpisowe" i w lokalach z obsługą kelnerską możemy jeść tyle pizzy ile chcemy. Kelner bądź kelnerka po tym jak zapłacimy stawia na naszym stole znacznik "festiwal pizzy" i co jakiś czas przechodzi obok z różnymi smakami tejże, a my możemy praktycznie do woli brać dokładki. Do tego jest opcja wykupienia dolewki. W tym roku ceny są jednak rekordowe, oczywiście ze względu na inflację.

Jeszcze w 2022 roku za Festiwal Pizzy płaciło się 35,99 zł, a wersją z dolewką kosztowała 41,99 zł. W tej chwili od poniedziałku do czwartku za skorzystanie z promocji zapłacimy aż 10 zł więcej niż rok temu, bo udział kosztuje 45,99 zł za nieskończone dokładki i 51,99 zł za dolewki. W weekend, tzn. od piątku do niedzieli ceny wzrastają do 51,99 zł i do 57,99 za opcję z dolewką.

Ceny wyższe niż USA? Pizza Hut tłumaczy się w mediach społecznościowych

Pizza Hut wyjaśniła w swoich mediach społecznościowych, że ceny wzrosły z powodu wyższych cen składników. Jak zauważył jeden z internautów, w amerykańskiej sieci Cici's Pizza jest opcja "jesz ile chcesz" podobna do festiwalu pizzy i kosztuje 5,49 dolara, czyli ok. 24 zł (według kursu na 19.01.2023).

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej" analitycy CMC Markets wyliczyli, że taki wzrost cen w lokalu oznacza wzrost inflacji o 24 proc. w tygodniu i o 38 proc. w weekendy. Eksperci wskazują, że ceny żywności poszły drastycznie w górę - rok temu kilogram mąki pszennej kosztował 1,91 zł, a teraz to koszt 3,62 zł, więc cena wzrosła o niemal 90 proc. Jednak przerzucenie kosztów na klientów może skończyć się niższą sprzedażą - czas pokaże, czy tak wysoka podwyżka była dobrym posunięciem.

Nasz specjalny wysłannik do Davos Hubert Biskupski ujawnia
Sonda
Pójdziesz na Festiwal Pizzy do Pizza Hut?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze