Ceny prądu

i

Autor: Pixabay Ceny prądu dla gospodarstw domowych w 2023 roku mogą być nawet dwa razy wyższe

Podwyżki cen prądu. Tylko jedna firma dostała zgodę na podniesienie cen

2019-12-17 15:58

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził podwyżki cen prądu na rok 2020. Jedynie Tauron otrzymał zgodę na podniesienie cen, klienci, którzy korzystają z usług tej firmy zapłacą średnio o 9 złotych miesięcznie większe rachunki. W przypadku pozostałych firm prezes URE, Rafał Gawin odmówił zatwierdzenia proponowanych cen.

Podwyżki cen prądu to niezwykle aktualny i ważny, po ubiegłorocznym zamrożeniu podwyżek wydawało się, że większe rachunki w nadchodzącym roku są nieuniknione. Początkowo szef MAP Jacek Sasin zapowiedział, że podwyżek dla gospodarstw domowych nie będzie. Szybko jednak zmienił zdanie i zaczął mówić, że rząd postara się, żeby Polacy wzrostu cen nie odczuli. Minister Jadwiga Emilewicz podkreślała, że ewentualne podwyżki zamkną się maksymalnie w 10 proc.

Czytaj również: 41 proc. uczestników w PPK i PPE. PFR podsumował Pracownicze Plany Kapitałowe

Według informacji przekazanych przed Urząd Regulacji Energetyki zgodę na podniesienie cen w 2020 roku otrzymał jedynie Tauron, którego klienci zapłacą za energię średnio 9 złotych miesięcznie więcej niż dotychczas. Obecnie płacą oni 241,7 zł/ MWh, po podwyżkach będzie to 293 zł/MWh.

Sprawdź też: Nie wszyscy emeryci dostaną trzynastki! Szokujące potwierdzenia rządu PiS

Prezes URE nie wydał natomiast zgody na podwyżki dla pozostałych firm, czyli dla PGE, Energi i Enei. Oznacza to, że ich klienci nie otrzymają wyższych rachunków, spółki te muszą bowiem nadal oni stosować taryfy z 2018 roku. Należy jednak pamiętać, że firmy mają prawo odwołać się od decyzji URE.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze